27.01.2023

TULI praktikafoorum toimub juba teisipäeval, ootame kõigilt liikmetelt praktikapakkumisi

Tänavu toimub taas TULI praktikafoorum, kuhu on oodatud osalema reklaami-, turunduse, kommunikatsiooni- ja disainitudengid. Paralleelselt kutsub TULI üles kõiki ettevõtteid pakkuma turunduse tulevikutähtedele praktikat!

Kutsudes tudengeid praktikale, aitad valdkonnal ja noortel kasvada ning mine tea, võib-olla õnnestub just sinu ettevõttel oma ridadesse napsata turunduse tulevane staar.

TULI juhatuse liige, igapäevaselt SEB Panga Balti brändi- ja jätkusuutlikkuse juht Eha Talvist-Reinsalu ootab kõiki ettevõtteid aktiivselt praktikakohti pakkuma. 

“TULI üheks eesmärgiks on olla valdkonna edendaja, arendaja ja parendaja. Seda kõike saame me teha ainult juhul, kui pöörame tähelepanu ka noortele ning neile, kes on meie valdkonnas uued või alles soovivad siin tööd alustada. Seetõttu oleme loonud järelkasvu töögrupi, mida koos Helen Rooneti ja TULI tegevjuhi Anniken Haldnaga veame,” ütleb Eha. “Eelmisel aastal saime valmis praktikaprogrammi juhendi tudengitele ja ettevõtetele. See kokkuvõtlik abimees, kus välja toodud peamised punktid, mida nii praktikat ette valmistades kui ka endale sobilikku kohta valides silmas pidada, on TULI kodulehelt leitav. Lisaks korraldasime esimest korda TULI praktikaprogrammi ürituse, kus viisime agentuurid ja brändide esindajad tudengitega kokku ning jagasime tudengitele infot vabade praktikakohtade kohta. Kuna üritus osutus populaarseks ja tõi kaasa mitmeid edukaid koostöid, siis kordame sellel aastal nii foorumit kui ka ootame kõiki aktiivselt meile infot saatmast oma vabade praktikakohtade osas.” 

eha talvist reinsalu jake farra 0033k seb1s e1645006622842
Eha Talvist-Reinsalu. Foto: Jake Farra

Kui sul on plaan noori sellel kevadel või suvel enda ettevõttesse praktikale võtta, anna sellest palun meile teada aadressil hiljemalt 30. jaanuariks. Kõik pakkumised lähevad TULI kodulehele ülesse ja saadame meie koostööpartneritest ülikoolide kaudu otse ka tudengitele.

Praktikafoorum, kus õppurid ja turundajad nägupidi tutvuda saavad, toimub sel aastal 31. jaanuaril kell 16-18 BFMi kinosaalis, aadressil Narva mnt 27. Oodatud on kõik reklaami-, turunduse, kommunikatsiooni- ja  disainitudengid nii bakalaureuse- kui ka magistriastmest. 

Ajakava

16.05-16.20 – TULI ja TULI praktikavõimaluste tutvustus – Anniken Haldna, TULI tegevjuht

16.20-16.35 – Ülevaade TULI praktikajuhendist – Helen Roonet, TULI juhatuse liige, Imagine\TBWA partner ja juht

16.35-17.20 – Praktika agentuuris: mida loota ja oodata? 

Loovagentuur La Ecwador – Heily Aavik, tegevjuht

Üritusturundusagentuur Elamusstuudio – Mihkel Lubi, tegevjuht

PR agentuur Meta Advisory – Helin Naska, konsultant

17.20-17.50 – Mida sisaldavad praktikaprogrammid brändi/kliendi poolel? 

Eesti Energia – Katriin Loorents, kommunikatsiooni ja turunduse direktor

SEB Pank – Delis Kruustik, noorte segmendi turundusjuht

17.50-18 – Oma kogemusi jagab endine praktikant Mari Hairk

18-… Q&A, networking

Miks võtta noori enda juurde praktikale?

Eha Talvist-Reinsalu soovitab kõikidel agentuuridel ja brändide esindajatel enda vajaduse läbi mõelda ning võimaluse korral praktikante tööle võtta.

“Ideaalis on praktika hüppelauaks tähtajatu töölepingu sõlmimisele ja sellele, et praktikandist saab olemasoleva tiimi uus liige,” kommenteerib Eha. “Olles ise praktikante juhendanud, tean, et see nõuab aega, energiat ja korralikku pühendumist. Samas, kui panustamine on mõlemapoolne, tasub see enamasti ennast ära. Soovitan kogu tiimiga eelnevalt läbi mõelda, mis on need tööd, mida noor teha suudab ja millised ootused talle on. Lisaks selle, kes on inimene/inimesed, kes noort igapäevaselt mentortab. Kui lisada siia mõte, et praktikandile tuleks näidata reaalsust nii tööülesannetes kui ka tiimi igapäevaelus, siis ongi pool võitu juba käes ja praktika võib igati edukaks lugeda.”

Registreeri end praktikafoorumile

Autor: Siim Kera, TULIKõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt