12.07.2019

Postimehe omanikfirma siseneb välireklaami turule

Suurettevõtja Margus Linnamäe enamusosalusega UP Invest siseneb välimeedia turule, ostes oma tütarettevõtte Media Investments & Holding OÜ kaudu Digiekraanid OÜ-d ja Megameedia Grupp OÜ-d haldava Digital Future OÜ.

UP Investi tegevjuhi Sven Nuutmanni sõnul on Megameedia Grupp pea 20 aastat väga edukalt traditsioonilise välimeedia turul tegutsenud ning ka Digiekraanid OÜ on viimastel aastatel nautinud hoogsat arengut ja laiendanud oma võrku. “Tegemist on meile majanduslikult atraktiivse tehinguga ning plaan on kindlasti laienemist jätkata ja võtta sihikule ka Läti ja Leedu turud,” ütles Nuutmann BNS-ile. Tema sõnul hõlmab tehing ka digiekraanide maaletoomist ja hooldust korraldava üksuse ostu.

Seni Media Investments & Holding OÜ välimeedia turul arvestatavaid positsioone ei omanud ning investeeringu eesmärk on pakkuda edaspidi teravat konkurentsi seni sektoris turuliidri kohta hoidvale JCDecaux Eestile. Äsjane tehing nõuab veel ka konkurentsiameti heakskiitu. 

Holdingettevõtet jääb juhtima selle senine juht Priit Pedanik ning Megameedia Grupi juhina jätkab Eldur Vaas. Pedaniku sõnul plaanib ettevõte suurendada oma turuosa Eestis ja laieneda Baltikumi turule. “Uue arenguetapi ettevõtmiseks leidsime, et on mõistlik täiendavaid investoreid kaasata,” ütles Pedanik BNS-ile.

“Siiani pole meie ettevõtete grupp Lätis ja Leedus üldse tegutsenud. Huvi nende turgude vastu ja tegelikult ka teiste lähiriikide turgude vastu on meil väga selgelt olemas. Me oleme neid võimalusi viimased paar aastat vaaginud ja praegu leidsime partnerid, kellega jagame seda vaadet ja tunneme, et nüüd on õige aeg,” lisas Pedanik.

Linnamäe omanduses on läbi ettevõtete ka uudisteagentuur BNS ja ajaleht Postimees.

Allikas: BNS

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt