10.06.2020

Neway lõi Convertalile uue brändi ja kodulehe

Digiturunduse agentuur Convertal sündis 2009. aastal, kui kaks sõpra Fred Koppel ja Taavi Raidma asutasid ettevõtte, mille eesmärk oli viia Eesti ettevõtete äri suurte otsingumootorite reklaamidesse. Sealt edasi läks Convertal käima samas tempos kogu muu digimaailmaga: kiirelt ja kõrgelt.

11 aastat hiljem on Convertal Eesti digiturunduse ja -reklaami lipulaev, olles 2019. aastal pärjatud Äripäeva TOP-is aasta digiturundusagentuuri auhinnaga.

Lisaks eelnevale oli mullune aasta Convertali jaoks märgiline veel selle poolest, et koostöös disainiagentuuriga Neway vahetus pea täielikult ettevõtte välimus – nii visuaalne identiteet, koduleht kui ka pildi- ja graafiline keel.

taavi raidma foto mathis bogens
Convertali partner ja strateeg Taavi Raidma

„Meie fookus on tulemuslikkusel. Meil on kliendid, kes omakorda tahavad kliente,“ rääkis Convertali partner ja strateeg Taavi Raidma.

Neway kunstilise juhi Hanna Laura Metsma sõnul oli kohe alguses sisendiks antud, et tulemus peab olema ühelt poolt mänguline ja teisalt usaldusväärne.

convertal4

„Visuaalses keeles võrdub usaldusväärne korrapärasega, isegi tihtipeale minimalismiga, mille kõrvale tõime sisse erinevaid mängulisi graafilisi elemente. Värvide puhul kasutasime väärika tumesinise kõrval eristuvaid värve nagu erkpunane. Korrapärase ja mängulise sümbioos tuleb eriti ägedalt välja uuest brändi kirjastiilist Modelica, millel on geomeetrilised ning robustsed tähevormid,“ rääkis Metsma.

convertal1

„Korralik ja toimiv bränd on meie jaoks midagi, mis avab ettevõtete uksi. Meie valdkonnas on väga suur konkurents, kodulehekülg ja välised kanalid on määrava tähtsusega. Sellest tulenevalt peab ettevõtte nägu olema korras,“ ütles Raidma.

convertal3

Kogu protsess võttis aega kolm kuud. Mais 2019 saatis Raidma esimese kirja Newayle ja augustis saatis Neway talle vastu lingid uue CVI ja kodulehega.

convertal5

Convertali Facebooki cover enne ja pärast rebrändingut:

enne pa25cc2588rast convertal

Convertali rebränding võitis Kulduna 2020 konkursil disainikategoorias pronksi ja veebileht jõudis kodulehtede kategoorias finaali.

Vaata ka: convertal.ee.

Pikemalt saad lugeda Neway blogist.

Autor: Mathis Bogens, Neway


Neway on Turundajate Liidu (TULI) liige. TULI ühendab kõiki turundusega tegelevaid professionaale, kes on huvitatud erialase taseme tõstmisest ning valdkonna ärksaimate kaasamõtlejate hulka kuulumisest. TULI-sse kuulub praegu 78 ettevõtet.

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt