21.06.2023

Konsultatsiooniettevõte Miltton laieneb Ukrainasse

Põhjamaade juhtiv konsultatsiooniettevõte Miltton laieneb Ukrainasse, sealse ettevõtte nõukogu esimeheks saab Christer Haglund, kes hetkel töötab viimast kuud Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esinduse direktorina. 

Milttoni partner Lehari Kaustel (paremal) sai juuni alguses koos president Alar Karisega Ukrainas visiidil viibides Butša linnapealt Anatoliy Fedorukilt tänutäheks Butša linna Continent elupiirkonna taastamise käivitamise eest sümboolse kingitusena puidust Butša kaardi. Foto: Erakogu

Pärast loodetavasti peagi saabuvat rahu Ukrainas algab seal kaasaegse ajaloo suurim ülesehitustöö, mis avaldab suurt mõju üleilmsele majandusele. Milttoni partneri, Butša piirkonna kodude taastamise idee Restore Ukraine algataja Lehari Kausteli sõnul on äärmiselt tore näha põhjamaiste ettevõtete ja organisatsioonide suurt huvi Ukraina taastamise vastu. “Soovime Ukraina riigi ülesehitamisele aktiivselt kaasa aidata. Lisaks ukrainlastele kohandatud teenuste pakkumisele tegeleme ka aina kasvava nõudlusega mõista paremini tulevase ülesehitustöö mõju väljaspool Ukraina riigi piire,“ rääkis Kaustel. 

Miltton on seni tegelenud start-up ettevõtete nõustamise ja digitaliseerimisega seotud sündmuste korraldamisega Ukrainas, teinud koostööd YES Ukraine foorumi ja Diia Business Hubiga.

 

1. juulil alustab Miltton püsivalt tegutsemist Kiievis. Miltton Ukraina teenuste juhiks saab Tetiana Tregobchuk, kes varasemalt oli Ukraina suurima meediaettevõtte 1+1 Media kommunikatsioonijuht. Tal on laialdased kogemused avalike suhete ja kriisikommunikatsiooni valdkonnas, meedia- ja lobitegevustes ning on rahvusvahelist tunnustust pälvinud kommunikatsiooniprojektide juhtimises.

tetjana
Tetiana Tregobchuk. Foto: Erakogu

Tregobchuki sõnul on põhjamaise tausta ja väärtusruumiga nõustamisettevõte Miltton Ukraina turul väga nõutud. “Praeguseks juba üle üheksa aasta sõjas olnud Ukraina jaoks on Milttoni ainulaadsete pädevuste kombinatsioon väga vajalik. Ma saan ehitada sildu Põhjamaade ja Ukraina vahel ning aidata Põhjamaade ettevõtetel keerukal, kuid huvitaval Ukraina turul hakkama saada,“ ütles Tregobchuk.

Milttoni Ukraina ettevõtte nõukogu esimeheks saab Christer Haglund, kes hetkel töötab viimaseid kuid Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esinduse direktorina. Varasemalt on ta olnud Soome Messikeskuse tegevjuht ja Finnairi korporatiivse kommunikatsiooni vanempresident.  

Autor: Kristi Malmberg, Miltton
Toimetas: Kärt Tomp, TULI

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt