30.09.2020

Maldiivid käivitasid esimese riigina lojaalsusprogrammi

Lennufirmade püsikliendiprogrammidega oleme me ammu harjunud, kuigi kasu on (oli) neist eelkõige sagedasele lendajale ja tehes seda pigem kõrgemas teenindusklassis. Nüüd on aga Maldiivid otsustanud esimese riigina maailmas käivitada oma lojaalsusprogrammi Maldives Border Miles, kus punkte ja staatust teenib iga Maldiivide piiriületuse eest, kirjutab Trip.ee.

Turismiedendusele suunatud programmis on kolm taset:

  • Pronkstase – Aida
  • Hõbetase – Antara
  • Kuldtase – Abaarana

Peale seda, kui programmiga liitunud turist on kogunud teatud arvu punkte, ootavad teda privileegid ja soodustused. Mis privileegid need on, on hetkel teadmata, sest need avaldatakse alles lähinädalatel.

Mida sellest arvata?

Maldiivide turismitegelasi tuleb igal juhul tunnustada, et sellise ideega lagedale tuldi. Suuresti turismist sõltuvale riigile (2018. aastal saadi turismist 60% välisvaluutatuludest) on kõik saabujad tähtsad. Teisalt pole Maldiivid vist enamusele ikkagi see koht, kuhu suurel hulgal kordusreise teha.

Loomulikult sõltub palju ka sellest, mis soodustusi siis pakutakse. Kuna Maldiivid on tänu muutunud nõuetele jälle premium sihtkoht, siis ootaks, et ka püsikliendi boonused oleks vastavad. Ja mis peaasi, ka kuidagi reaalselt kasulikud. Kui need on üles ehitatud nii, et sa kulutaksid veelgi suuremaid summasid, siis väga suurt edu vist pole loota. Ja kas keegi läheb Maldiividele boonusprogrammi pärast? Natuke kahtlane.

Kokkuvõtteks

Mis iganes privileege ja boonuseid Maldiividel sagedastele reisijatele ka välja kuulutatakse, lojaalsusprogramm on oma eesmärgi ilmselt juba täitnud: see on midagi uudset ja sellest räägitakse. Pealegi, inimestele ju väga meeldivad „tasuta” asjad.

Igal juhul tuleb tervitada, et selliste ideedega välja tullakse. Ilmselt elu ise sunnib, sest Maldiivide turism polnud parimas trendis ka enne piiride sulgemist märtsi lõpus. Selle aasta jaanuarist märtsi lõpuni külastas Maldiive 382 760 turisti, mida on võrreldes eelmise aasta sama perioodiga 40,8% võrra vähem, kuigi Maldiivide valitsus lootis sel aastal saabujate arvu kasvatada 2019. aasta 1,7 miljoni pealt 2 miljonini.

Vaata ka: Maldives Border Miles

Allikas: Trip.ee

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt