01.09.2020

Loovusfestivalide tasuta live ülekanded 2020

Mitmed suured rahvusvahelised festivalid ja konverentsid on kolinud koroonakriisist tulenevate piirangute tõttu online’i ja on tänavu tasuta saadaval. Mis teha, kui rahvast kokku tuua ei tohi, aga sihtrühmaga sidet kaotada ka ei taha. Siinkohal ülevaade lähiajal toimuvatest põnevamatest üritustest.

Esimesena tegi otsa lahti maailma suurim loovusfestival Cannes Lions, mis traditsiooniliselt toob juunis Prantsuse Rivierasse kohale 12 000+ reklaami- ja turundusmaailma otsustajat ja mille pilet maksab rohkem kui kolm tuhat eurot. Tänavu toimus festival online konverentsina, mille loengud on tänaseni tasuta järelvaadatavad: lionslive.canneslions.com.

18.–19. septembril saab üle veebi tasuta osaleda illustraatorite, kunstnike ja animaatorite festivalil Pictoplasma, mis tavaliselt toimub Berliinis.

22.–24. septembril on online’is võimalik tasuta osaleda Pentawardsil, mis on maailma kõige mainekam pakendidisainiauhind ja -festival. Konverentsil ei ole juttu ainult pakenditest, näiteks maailmakuulus graafiline disainer Stefan Sagmeister peab seal üldisema loengu teemal, miks ilu on tähtis. Brändinguagentuuri Superunion partner Dave Roberts lubab oma ettekande pealkirjas, et lõpetab disainimise ja hakkab rohkem kirjutama. Amazoni brändi- ja pakendidisaini direktor Daniele Monti räägib “normaalse” disaini tüdimusest.

Järgmine tavaliselt eestlastele kättesaamatult kallis ja USA-s toimuv konverents, Adobe MAX, on seekord 20.–22. oktoobril ainult registreerimise vaeva eest tasuta veebis saadaval. Tegemist on kõigi Adobe programmide kasutajate (loe: suurem osa kujundajatest) iga-aastase tippsündmusega, kus tutvustatakse muuhulgas ka Adobe toodete uusi lahendusi. Laiemas plaanis on see aga kõigi loovtöötajate inspireerimisüritus. Esinejate hulgas on selliseid tuntud nimesid nagu Annie Leibovitz ja Keanu Reeves, samuti Stefan Sagmeister.

Koostasid: Silja Oja, TULI & Piia Põldmaa, Taevas Ogilvy

Vaata ka: All the Creative Live Streams that’ll save 2020

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt