09.01.2017

Loovusfestivali Kuldmuna 2016 võitjad selgunud!

18. märtsil  kuulutati Saku Suurhallis Loovusfestivali Kuldmuna 2016 auhinnagalal tuhandepealise vaatajaskonna silme all välja parimad turunduskommunikatsiooni lahendused reklaami-, disaini-, digitaalse reklaami, meedia, PR ning üritusturunduse valdkonnas.  

Aasta digiagentuuriks valiti Haiku, reklaamiagentuuriks Tabasco, üritustutundusagentuuriks Jolos ning disainiagentuuriks Refleks. Parima kliendi tiitli sai seinale Saku Õlletehas.  Parima telereklaami tiitli võitis Utopia poolt loodud Tele2 reklaamiseeria.

Grand Prix peaauhindu anti sel korral välja kaks. Parimaks peeti Imagine poolt Saku Õlletehasele loodud kampaaniat Siidrikunsti meistriteos, innovatiivsuse peaauhinna sai Tabasco poolt Pakendikeskusele tehtud MOSQUITO unisex.

 

“Kuldmuna selle aasta konkursil oli mitmeid huvitava ideega ja kontseptuaalselt hästi läbi mõeldud kampaaniaid”, kommenteeris Kuldmuna korraldaja, Eesti Turunduskommunikatsiooni Agentuuride Liidu (ETKAL) juht Lola Tehver.

 

“On näha, et ollakse julgemad ning ka kliendid on aina enam julgete ideedega kaasa läinud,” lisas ta.

 

Rahvusvaheliste ekspertide, zhürii esimeeste kommentaar töödele: Eestis on väga kõrge turunduse tase, mitmed hinnatud tööd on Cannesi Lionsi saatmise väärilised. Paraku tuleks rohkem pöörata tähelepanu konkursile edastatavate materjalide tootmisele. Kampaaniate ideed on väga head, kuid on tunda, et paraku puuduvad vajalikud ressursid ja kogemused maailmatasemel konkursimaterjalide tootmiseks. Sellele peaks edaspidi rohkem panustama.

Kaheksateistkümnendat korda toimuvale loovusfestivalile Kuldmuna kandideeris sel aastal 527 tööd reklaami-, disaini-, digitaalse reklaami, meedia, PR ning üritusturunduse kategoorias. Auhinnagalal jagati välja 25 kuldmuna, 25 hõbemuna ning 25 pronksmuna.

Noortekonkursil Pesamuna tuli 48-tunni jooksul osalejatel seekord oma loovus proovile panna kampaania väljatöötamises. Kliendiks oli seekord Sotsiaalministeerium ning lahendada tuli kampaaniaidee, kus ärgitatakse noori oma probleemidest rääkima. Pesamuna auhindu anti välja kaks: Elen-Greete Jaadla  #FILTERMAHA ning Ingmar Järve # märkasõpra.

Kuldmuna toimub Eesti loovagentuuride iga-aastase loovusfestivalina alates 1998. aastast eesmärgiga tunnustada Eesti parimaid turunduskommunikatsioonilahendusi ning valdkonna silmapaistvamaid tegijaid.

 

ETKAL on Eesti üritusturundus-, reklaami-, meedia-, PR-, disaini- ja digiagentuuride ühine katusorganisatsioon. Erialaliidu eesmärkideks on turunduskommunikatsiooni valdkonna arendamine Eestis, sektori maine ja ühiste seisukohtade kujundamine ning huvide esindamine suhtluses avaliku võimu ja teiste osapooltega.  

 

Lisainformatsioon:
Lola Tehver
ETKAL tegevjuht

mob 50 19003

www.kuldmuna.ee.

Helen Unt
Kuldmuna 2014 pressiesindaja

+372 502 2757

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt