18.06.2019

Loovagentuuriga Newton liitusid Henrik Kalmet ja Johan Kallas

Loovagentuur Newton sai hiljuti kahe talendi võrra rikkamaks. Suve hakul on loovjuhina kohad sisse võtnud ligi kümneaastase reklaamikogemusega Johan Kallas ning näitleja ja lavastajana tuntud Henrik Kalmet.

Fotol: Henrik Kalmet. Pildistas: Virge Viertek.

Newtoni juhi Tiina Marandi sõnul oli Henrik Kalmetiga juba varasemast ajast olemas projektipõhine koostöökogemus, millest kasvaski välja püsiv töösuhe. Täiendavalt oli aga soov leida tugeva disainitaustaga inimene, kelleks sai pikalt reklaamivaldkonnas tegutsenud ja ka eelnevalt loovjuhina töötanud Johan Kallas.

“Henriku kogemus teatrimaailmas annab võimaluse näha asju uudse nurga alt. Tema meeletu loovus ja fantaasia aitavad leida põnevaid lähenemisi ning on toonud meeskonda uut energiat. Johan toob loovmeeskonda tugeva strateegilise juhtimise ja kontseptuaalse mõtlemise. Mul on hea meel näha, kuidas nende tugevused täiendavad üksteist ja tervet meeskonda,” ütles Marandi. 

Henrik Kalmet rääkis, et Newtoni loovjuhi positsioon tundus tema jaoks põnev väljakutse, mille kõrvalt saab jätkata ka teatritööd. Tema hinnangul saab ta seeläbi panna ennast proovile uues valdkonnas, mis koondab kõiki tema erialaseid oskusi ja veel palju enamat. “See on hea võimalus arendada tõeliste professionaalide kõrval nii loovkirjutamist kui ka näiteks lavastamist. Reklaam on tihti suuremate, sügavamate ja pikemate loojutustamise vormide steroididel väikevend – nii ma tulingi spetsialistide juurde musklit kasvatama.”  


johan%20kallas2 block

Fotol: Johan Kallas. Pildistas: Henri Siht.

Johan Kallase sõnul hindab ta kõrgelt Newtoni tänast meeskonda, mis ongi tema arvates loovtöö puhul kõige olulisem. “Siinses seltskonnas on olemas pikaajalised erialased kogemused, samas ka värsket verd ja uut perspektiivi ning hea omavaheline klapp. “Kui meeskond ise tunneb tööst rõõmu, siis see väljendub ka tulemuses,” märkis ta. 

Newton on 1998. aastast tegutsev loovagentuur, mis ühendab klassikalise massimeedia, erimeedialahendused, otseturunduse ja digitaalmeedia võimalused. Agentuur on aastate jooksul võitnud eri festivalidelt üle 50 auhinna, neist 28 rahvusvahelistelt konkurssidelt. Lisaks on võidetud aasta turundustegu 2014. ja 2018. aastal. Newtoni meeskonda kuulub 11 inimest.

Silja Oja, Turundajate Liit

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt