28.04.2021

Lääne-Virumaa saab uue uudisveebi

Äripäev alustab kohalike uudisveebide rajamist Lääne-Virumaalt, esimese uudisveebi peatoimetajana asus tööle Kristjan Ojang.

Fotol: Kristjan Ojang. Foto autor: Andras Kralla.

Lähiajal startiv Lääne-Virumaa Uudised hakkab vahendama kogukonnale olulist, kasulikku ja inspireerivat infot kiiresti, ausalt ja kartmatult. „Meie eesmärk on aidata Lääne-Virumaa ärksatel inimestel muuta enda elu paremaks, sisukamaks ja huvitavamaks,“ lausus Lääne-Virumaa Uudiste peatoimetaja Kristjan Ojang.

Lääne-Virumaa Uudised on Äripäeva esimene kohalik uudisveeb. Lähiaajal on plaanis sarnaseid uudisveebe avada erinevates Eesti piirkondades.

Lääne-Virumaa Uudised keskendub kohalikele teemadele ja inimestele. Teemade valikul peab toimetus oluliseks mitmekesisust ning keskendumist originaalsisule. „Meie eesmärk on pakkuda lugejale iga päev midagi uut ja huvitavat. Kirjutame kõigest sellest, mis Lääne-Virumaa inimesi kõnetab. Peame oluliseks, et Lääne-Virumaal oleks võimalik sõltumata ajast ja kohast saada operatiivselt kvaliteetseid uudiseid,“ rääkis Ojang.

Kristjan Ojang on põline virulane, kes viimased paarkümmend aastat on töötanud Tallinnas. Tööalaselt on ta seni tegutsenud põhiliselt televisioonis ja seda nii saatejuhi, toimetaja kui ka produtsendina. Iganädalaselt juhib ta Kanal 2 saadet „Krimi“, kuigi viimastel aastatel on teinud ka reisisaateid, kus vanade Žigulidega rännatakse nii Baltimaades, Venemaal kui ka idabloki riikides. Enne Äripäeva siirdumist töötas Ojang ka Autolehe toimetajana.

Äripäeva kohalike uudiste projekti juhi Aivar Hundimägi sõnul on loodavate uuendusmeelsete uudisveebide eesmärk tõusta kõige olulisemaks infoallikaks kohalike inimeste seas. Uudisportaalide loomisel kasutatakse Äripäeva enda ja omanikfirma, Rootsi Bonnieri meediakontserni pikaajajalist ja edukat kogemust. „Peame oluliseks info vaba levikut, arvamuste paljusust, probleemide kartmatut esiletoomist. Need märksõnad on eduka ja hästi toimiva ühiskonna eelduseks ning nendest lähtume ka kohalike uudisveebide tegemisel,“ märkis Hundimägi.

Loe ka: Äripäev palkab kümneid ajakirjanikke ja avab kohalikud uudisteportaalid.

Toimetas: Silja Oja, TULI

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt