02.03.2021

Äripäev palkab kümneid ajakirjanikke ja avab kohalikud uudisteportaalid

Äripäev alustab oma tegevusajaloo laiaulatuslikuma investeeringuga ning hakkab üle Eesti rajama kohalikke uudisveebe.

Vaade Äripäeva kontorile

Äripäev proovib tõestada, et moodsaid meediaettevõtteid on võimalik käivitada üle kogu Eesti. “Äripäeva jaoks on see selle sajandi suurim meediaprojekt,” ütles Äripäeva peadirektor Igor Rõtov.

Uue projektiga seoses luuakse lähiaastatel ajakirjandusse arvukalt uusi töökohti, millest suurem osa hakkab asuma väljaspool Tallinna ja Harjumaad. Iga uudisveebi juurde loob Äripäev kohapealse toimetuse, mida juhib peatoimetaja, kellel on suur tegevusvabadus ja vastutus.

Uudisveebide avamise järjekord pole praegu otsustatud. Esimese kohaliku uudisveebi asukoht sõltub kohapealse meeskonna loomisest ja selgub lähikuudel. Äripäev kutsub kõiki, kes soovivad teha Eesti ajakirjanduses ajalugu ja luua midagi erakordset, uue tiimiga liituma. Esimeses etapis otsitakse meeskonda väljaannete peatoimetajaid ja reportereid. Andke oma huvist teada Äripäeva kohalike uudiste projekti juhile Aivar Hundimägile aadressil või telefonil 50 96 470.

Projekti ettevalmistuse käigus tehtud intervjuudest selgus, et paljud inimesed soovivad saada osa kogukonna tegemistest ja neis ise aktiivselt kaasa lüüa. Soovitakse rohkem läbipaistvust kohalikku ellu selliselt, et võim ja otsustamine oleks rohkemate kohapealsete inimeste asi. Äripäev usub, et pakkudes tavalise hea ajakirjanduse traditsioone kohalikul tasandil, saab sellist arengut toetada. Info parem levik, arvamuste paljusus ja probleemide kartmatu esiletoomine on asjad, mis on läbi ajaloo olnud eduka ja hästi toimiva ühiskonna eelduseks.

Äripäeva uus algatus aitab muuta Eesti ajakirjandust mitmekesisemaks. Kui praegu on maakonnalehtede omanikud sageli kohalikud ettevõtjad, siis nüüd tekib nende kõrvale Skandinaavia suurele meediakontsernile Bonnier kuuluv Äripäev.

Kuna Äripäev toob turule uued digitaalsed väljaanded, siis muutub kvaliteetse ajakirjanduse tarbimine oluliselt mugavamaks ja kiiremaks. Info avaldamine ei sõltu enam paberlehe ilmumise ajast.

Äripäev ei plaani luua Eestisse uusi paberil ilmuvaid ajalehti ehk me ei hakka trükkima uudiseid veebist ümber paberisse. See tähendab, et kohapealse tipptasemel ajakirjanduse pakkumine on keskkonnasõbralik ning maksumaksja ei pea maksma uuele turule tulijale Eesti Posti kaudu kojukande dotatsiooni.

Toimetas: Silja Oja, TULI

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt