28.04.2020

Kumu tõi koos Divisioniga kunsti videotuuride vahendusel rahvani

Erilised ajad nõuavad nutikat tegutsemist. Ajal, mil muuseumid on eriolukorras pidanud oma uksed suletuna hoidma, tõi Kumu koos loovagentuuriga Division kunsti taas rahvani. Kumu giididega videotuure on Facebookis praeguseks vaadatud juba üle 103 000 korra. Tipphetkel oli korraga näitust vaatamas üle 2000 inimese, ligi 1700 inimest otsustas Facebookis Kumu fänniks hakata.

Ajal, mil Eesti muuseumid ja kultuuriasutused sulgesid karantiinis uksed, otsustas Kumu koos Divisioniga avada virtuaalse akna kunstimaailma – sündisid virtuaalsed kuraatortuurid näitustele. Esimesena said huvilised näha Soome kunstimuuseumiga Ateneum kahasse loodud näitust „Eneseloomine“, mida tipphetkel vaatas korraga üle 2000 inimese:

Video vahendusel tutvustati vaatajatele ka graafikakunstnik Vello Vinni sürreaalset loomingut:

Kokku said kõik videonäitused Kumu Facebooki lehel üle 103 000 vaatamise. Videote ning teavituste katvusenumbriks tuli 350 000. Lisaks on Kumu fännibaasi kogunenud giidiga videotuuride abil rohkem kui 1700 uut kunstifänni.

“Meil on hea meel, et ajal, mil meie suurimaks info- ning meelelahutusallikaks on arvuti või nutiseade, saime tuua kunstisaalide silmailu kõigile inimlikumalt palju lähemale. Tõime koos #KUMUkodudesse,” ütles Divisioni loovjuht Kerttu Keermaa.

“Koostöö Divisioniga on olnud kiire ja professionaalne. Muuseum jõudis vaevalt videotuuride peale mõtlema hakata, kui Division oli juba oma nägemust pakkumas. Kui muidu koordineerib ja kommunikeerib kunstimuuseum oma tegevusi ise, siis sedakorda oli rõõm reklaamiagentuuri terviklikumast projektijuhtimisest, mis hõlmas nii videote teostust kui ka postitusi sotsiaalmeedias,” rääkis Kumu direktor Kadi Polli.

kadi polli
Kumu direktor Kadi Polli

“Facebook live formaat oli midagi, mida Kumu kunstimuuseum ei olnud oma ürituste puhul varem kasutanud ja kindlasti pakkus see nii kuraatoritele (teha ekskursiooni korraga tuhandele inimesele) kui ka publikule elamusi. Tänu Divisionile oli Kumu oma virtuaaltuuride live’idega esimene Eesti muuseumide seas, pälvides oma kiiruse ja leidlikkusega raskes olukorras nii pressi kui ka kolleegide tähelepanu ja uut publikut,” lisas ta.

 

Vaata Kumu näituste videotuure:

www.facebook.com/kumu/videos

Silja Oja, TULI 

Loovagentuur Division on Turundajate Liidu (TULI) liige. TULI ühendab kõiki turundusega tegelevaid professionaale, kes on huvitatud erialase taseme tõstmisest ning valdkonna ärksaimate kaasamõtlejate hulka kuulumisest. Liitu kuulub praegu 76 ettevõtet.

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt