13.12.2022

ASU UUDISTAMA! Kuldmuna uus arhiiv on nüüd avalik

Mitu Kuldmuna sa võitnud oled? Aga sinu kolleeg? Ei tule täpselt meeldegi? Uuest Kuldmuna arhiivist saab selle lihtsalt teada.

Foto: arhiiv.kuldmuna.ee

Kuldmuna arhiivist leiab kõik Kuldmuna võidutööd läbi aegade. Nii saad end hõlpsasti kurssi viia 1999. aasta raadioreklaamidega või välja uurida, milline projektijuht võitis 2000ndatel kõige rohkem mune. Uudistamist jätkub, sest arhiivis on üle 9000 töö. 

Vaata arhiivi

TULI tegevjuht Anniken Haldna ootab kõiki huvilisi Eesti turunduse ajaloo kullafondiga tutvuma.

“Uus arhiiv annab väga hea sissevaate Eesti reklaamindusse,” ütleb ta. “Nooremad saavad huviga vaadata, kuidas reklaamid on 25 aastaga muutunud, kogenumad saavad meenutada, mida kõike on elu jooksul tehtud. Samas on see ka hea tööriist brändidele, kes saavad mugavalt tutvuda erinevate agentuuride käekirjadega.

Kuldmuna arhiivi uuendamine on olnud pikalt TULI missioon, sest vanas arhiivis olid suured puudujäägid nii tehnilises võtmes kui ka kasutajamugavuses. Kasutamise hõlpsustamiseks on uus Kuldmuna arhiiv loodud kolme suurde vaatesse – vaadata saab nii töid, esitajaid kui ka inimesi. Klientide tab saab valmis järgnevate kuude jooksul.

Inimesed on olulised, sest meie loovtöötajatel on olnud pikad karjäärid erinevates agentuurides ja erinevates rollides. Nüüd saab iga tegija ja Kuldmuna osaline tutvuda oma Kuldmuna töödega ning ehitada sellest üles oluline osa oma portfooliosse.” 

Kuldmuna arhiivil on ka oma Youtube’i ning Soundcloudi kanalid, kus lihtne tutvuda vastavalt tele- ja raadioreklaamidega.

Arhiivi värskendamine oli parajalt suur töö. Praktikandid vaatasid ja kuulasid nädalate kaupa reklaame, konverteerisid faile ja ühtlustasid nimesid. Sellest hoolimata võib arhiivis esineda vigu, mis on tingitud tööde esitamise erisustest. Kui vigu leiad, saada päring ning parandame ära!

Saada päring

Huvitavaid fakte arhiivist

 • Arhiivis on 9160 tööd
 • Kuldmuna arhiivi Youtube’i kanalil üle 500 video
 • Arhiivis on kokku 23 181 töödega seotud faili (fotod, PDF, MP3 jne)
 • Arhiivis on 8023 inimest

Kuldmuna arhiivi meeskond

 • Projektijuht: Kristel Kadajane
 • Disainer: Janeli Õun (Nope)
 • Arenduse projektijuht: Siim Sups (gotoAndPlay)
 • Arendajad: Lennar Kivimäe, Pärt Erikson, Ivo Klaas ja Vladislav Stafinjak (gotoAndPlay)
 • Praktikandid-toimetajad: Mari Hairk ja Kailiis Reinart (TLU), Alice Veedla (UT)
 • Nõuandjad: Patrik Kupenko ja MIXD meedia agentuur
 • Tellijapoolne projektijuht: Anniken Haldna

Tekkinud küsimused

Uues arhiivis surfates võib tekkida mõningaid küsimusi. Proovisime neile juba vastata.

 • Miks ma midagi üles ei leia?

Et sul oleks arhiivis mugav navigeerida, lõime tööd/inimesed/esitajad siltide süsteemi. Pane alati tähele, et sul oleks otsides valitud õige silt ehk kui otsid inimest, peab olema valitud tab inimesed, kui esitajat või agentuuri, siis vali esitajate tab.

 • Kus on kõik vanas arhiivis olnud kategooriad?

Kuldmuna kategooriatel on olnud läbi aegade palju erinevaid nimesid – vanast arhiivist leidsid näiteks kategooriaid nagu “firmagraafika”, “www” ja “postitatud reklaam”. Arhiivi ühtlustamiseks ja lihtsustamiseks oleme mõned kategooriad ümber nimetanud ja filtritesse sättinud. Originaalkategooriate nimed ja nende nimetuse uues arhiivis leiad SIIT.

 • Ma ei leia otsingust oma tööd, mida teha?

Kontrolli vanast arhiivist või Defol.io-st, kas töö on seal olemas ja saada meile selle kohta päring. 

 • Ma ei leia otsingust oma nime, mida teha?

Otsi üles tööd, milles sa oled osaline ning vaata kas su nimi ja roll on olemas ning õiges kirjapildis. Kui mitte, anna meile päringuga märku ning lahendame probleemi.

 • Arhiiv ütleb, et ma olen võitnud 11 Kuldmuna, kuid mul on neid tegelikult 27. Mis toimub?

Sellisel juhul tuleb teha sama, mida eelmise küsimuse puhul – otsi tööd üles ning vaata, kas su nimi on olemas ning õigesti kirjutatud. Kuna arhiiv on valmistatud keeruka andmebaasi põhjal, on võimalik, et mõned munad on kaotsi läinud. Kui leiad mõne vea, hinga rahulikult, saada meile päring ning parandame vea.

Küsimuste puhul võib pöörduda ka:

Anniken Haldna, 58391033

Autor: Siim Kera, TULI

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt