17.05.2019

Kui tahad, et sind ümbritseks tegijad, mitte tiksujad, kandideeri Turundajate Liidu juhatusse!

Turundajate Liidu
(TULI) juhatuse liikmed räägivad, kes ja miks võiks kandideerida TULI
uude juhatusse. 

Magnus Lužkov
Optimisti asutaja Magnus Lužkov.

Optimist Creative’i loovjuht Magnus Lužkov paneb südamele, et TULI juhatuse liikmeks hakkamine on otsus, millega sa kirjutad alla järgnevale:

 • JAH, ma saan aru, et see eriala, mille olen valinud, õitseb ainult tänu entusiastlikele ja professionaalsetele inimestele, kes siin tegutsevad ning oma õptitut
  teistega jagavad. Valdkonnana oleme täpselt nii tugevad ja respekteeritud kui tugevad on meie nõrgimad.
 • JAH, ma tahan näha kaugemale eestisisesest konkurentsist. Turundajatena ei pea meie ambitsioon piirduma mujal maailmas väljatöötatu imetlemisega ja
  adapteerimisega. Oleme ise teistele eeskujuks! Loome ise parimat praktikat ja erilisi brände!
 • JAH, ma tahan, et mind ümbritseksid tegijad, mitte tiksujad. TULI juhatuses vooderdad ennast tahes-tahtmata kõige ärksamate mõtlejatega ja see on väga arendav. See muudab panustamise kergeks.

„TULI visioon ja fookused on tänaseks hästi paigas. Ees ootab meid palju tihedat projektipõhist tööd, mida ma teen edasi ka siis, kui keegi minu juhatuse liikme rolli enda kanda võtab. Loovutan selle meeleldi kolleegile, kes tahab järgmised kaks aastat gaasi põhjas hoida. Kandideeri julgelt!“ soovitab viimased 2 aastat TULI juhatusse kuulunud Magnus Lužkov.

Annika%20Avikson block

“TULI juhatusse kuulumine annab reaalse võimaluse valdkonna arengus kaasa rääkida – alates sellest, kuidas turundust koolides õpetatakse kuni selleni, et meie turul osataks brändi paremini väärtustada. Seega kandideerima peaksid need, kes on ühest küljest turunduse arengust huvitatud ja teisest küljest ka reaalselt
valmis nii oma ajupotentsiaali kui aega selle heaks panustama,” räägib kahes TULI juhatuses kokku 4 aastat tegutsenud AD Angelsi juht Annika Avikson, kes seekord enam uuesti ei kandideeri, et anda võimalus uutele inimestele. “Hea, kui uues juhatuses saab olema värsket verd,” ütleb ta.

“Suurim saavutus ja väga oluline muutus on olnud see, et Eesti Turunduskommunikatsiooni Agentuuride Liidust on saanud Turundajate Liit, mis ei koonda enam ainult agentuure, vaid ka kliente. Täna saavad liitu kuuluda kõik, kes turunduses tegutsevad ja selle käekäigust huvitatud on. Rõõmu tunnen ka Kuldmuna kvaliteedihüppe üle,” meenutab Avikson TULI saavutusi.

Ootusena uuele juhatusele toob Avikson välja liikmete arvu kasvatamise. “Mida laiapõhjalisem on meie liikmeskond, seda rohkem on meil mõjujõudu erinevate institutsioonidega suhtlemisel ja seda rohkem peab turundajatega ükskõik mis tasandil arvestama. Alustades riigist, mis hetkel meie tegevusvalkonda paraku üsna arulagedalt piirab,” selgitab ta.

Avikson loodab, et järgmine juhatus on sama tegus kui praegune ja ta soovib jaksu, sest teha on palju!

joel%20volkov%20big2 block

“Kui ma kaks aastat tagasi ETKALi juhatusse maandusin, siis kindla eesmärgiga põhjalikult muuta selle sumbunud organisatsiooni paradigmat. Näha oli, et ega kedagi väga peale Kuldmuna ja omavahelise rivaalitsemise miski muu ei huvitanud. Ja need, keda isegi need kaks asja ei huvitanud, olid lihtsalt passiivsed. Samas sõideti meist üle nii reklaamiseaduse kui igasuguste hangete ja konkurssidega. Ma unistasin, et ETKAL võiks kanda uhkelt Eesti turundusvaldkonna lippu. Ja et see oleks organisatsioon, kus agentuurid ja kliendid istuvad koos ümber laua ning ajavad ühte ja sedasama turunduse asja. Sest ilma üheta pole teist,“ meenutab TULI juhatuse liige ja Tanki loovjuht Joel Volkov paari aasta taguseid väljakutseid.

„Juhtus nii, et kokku sai sarnaselt mõtlev juhatus, kes oli nõus iga nädal korra koos käima ja oma vaba ressurssi kulutama, et toonane ETKAL august välja tuua. Koos moderniseerisime Kuldmuna, lõime töörühma organisatsiooni reformimiseks. Kaasasime väliseid osapooli ja kaasamõtlejaid. Andsime liidule uue mõtte ja
nime. Sündis TULI. See on olnud suur töö, aga seda on olnud suur rõõm teha,“ on Volkov saavutatuga rahul.

„Näen selgelt, et TULI on väga vaja. Eesti turunduses on palju nutikaid inimesi, kes otsivad väljundit, et muuta meie valdkonda paremaks, aga nad ei saa seda teha üksi. Turundajate Liit on see platvorm – neutraalne ja ühendav. Tolerantne ja optimistlik. Erinevate nähtuste poolt, mitte vastu. Ja kindlasti väga
professionaalne. Õnneks ka piisavalt noor ja elujõuline. Palju on tehtud, aga veel rohkem on teha. Ja alati saab paremini,“ räägib Volkov.

„Näen, et lubatud platvorm on loodud selle aja sees, mis ma lubasin ühe osalisena seda tõrvikut kanda. Ma näeksin hea meelega, et uus värske vahetus võtab üle ja jookseb edasi. Jätkab seda, mis on hästi, parandab vigu ja arendab uusi ideid. TULI on vaja meil kõigil, et tagada turunduse- kui katusvaldkonna jätkuv areng. Koostöö on kõige alus ja meie liit on seda väga selgelt tõestanud,“ lisab ta.

“Seoses liidu tugevnemise ja kasvuga on oluliselt vähenenud turuosaliste omavaheline näägutamine ja kraaklemine. Seda saab ainult tervitada,” rõõmustab Volkov.

tuli%20logo block

23. mail toimuval üldkoosolekul valivad TULI liikmed omale järgnevaks 2 aastaks uue
7-liikmeline juhatuse
, kus saab olema kuni 5 kohta agentuuridele ja kuni 3 kohta klientidele.

Juhatusse kandideerimise info ja üldkoosolekule registreerimise lingi leiad SIIT.

Kui sa ei ole veel TULI liige, aga tahaksid valdkonna arengus aktiivselt kaasa rääkida ja ka juhatusse kandideerida, siis astu TULI liikmeks!

TULI praegusesse juhatusse, mis on ametis kuni 23. maini, kuuluvad:

 • Annika Avikson, AD Angels
 • Ivo Kallasmaa, Dalton
 • Jaan Naaber, Neway
 • Joel Volkov, Tank
 • Magnus Lužkov, Optimist
 • Patrik Kupenko, Division
 • Tanel Lillepalu, Jolos

TULI liikmete nimekirja näed SIIT.

Silja Oja, Turundajate Liit

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt