08.06.2021

Konkurents töötajate leidmisel on tagasi

2021. aasta maikuus avaldasid tööandjad rohkem tööpakkumisi kui isegi 2019. aastal samal ajal, selgub värskest CVKeskus.ee tööturu ülevaatest. Kiirelt kasvanud pakutavate ametikohtade arv parandas märkimisväärselt töö leidmise võimalusi, kuid suurendas tuntavalt ka konkurentsi töövõtjate tähelepanu püüdmiseks.

Foto: Tim Gouw, pexels.com

Turundusvaldkonnas avaldati tänavu maikuus 2019. aasta sama ajaga võrreldes 24% rohkem tööpakkumisi. Eelmise aasta maikuuga võrreldes kerkis pakutavate turundusalaste ametikohtade arv 139%.

Ka kandideerimiste arv püsib turundusvaldkonnas väga kõrge – turundusvaldkonna tööpakkumistele laekus 59% rohkem kandideerimisavaldusi kui kaks aastat tagasi samal ajal.

Mehaanika- ja tehnika-, ehituse- ja kinnisvara– ning infotehnoloogia- ja telekommunikatsioonivaldkondades avaldasid tööandjad vastavalt 39%, 28% ja 28% rohkem tööpakkumisi kui kaks aastat tagasi samal ajal.

Toitlustussektoris avaldati 2019. aasta maikuuga võrreldes 13% rohkem tööpakkumisi ja tööstuses ning tootmises 11% rohkem tööpakkumisi.

Märkimisväärselt on kerkinud nõudlus IT-valdkonna spetsialistide järele, kelle leidmiseks avaldati selle aasta maikuus tervelt 79% rohkem tööpakkumisi kui kaks aastat tagasi.

Eelmise aastaga võrreldes kasvasid tööpakkumiste arvud madala võrdlusbaasi tõttu tervelt 86% ja tähelepanuväärne kasv tuli piirangute leevenemise tõttu toitlustussektorist, kus tänavu maikuus leidus koguni 154% rohkem vabu ametikohti.

Turismisektori tööturg ei ole veel 2019. aasta taset saavutanud

2020. aastaga võrreldes kerkisid ülikiirelt (+746%) ka turismisektori (sh hotellindus) tööpakkumiste arvud, kuid seda siiski tulenevalt väga madalast võrdlusbaasist. Nimelt eelmisel aastal samal ajal said tervisekriisi tõttu antud valdkonnas avaldada tööpakkumisi vaid vähesed tööandjad.

2019. aasta maikuuga võrreldes on turismisektor üks väheseid valdkondi, kus pakutavate ametikohtade arv ei ole veel taastunud, jäädes antud tasemest 38% kaugusele. Pakutavate ametikohtade tase ei ole jõudnud 2019. aasta tasemeni ka korrakaitse ja turvasektoris, kus leidub 30% vähem tööpakkumisi.

Kandideerimisaktiivsus on endiselt rekordkõrgel tasemel

„Piirangute leevenemine ja maailma avanemine on hüppeliselt kasvatanud värbamisvajadust, et leida sobivat tööjõudu ja seda konkureerivatest tööandjatest kiiremini. Paljudes sektorites on töövõtjatel väga head valikuvõimalused, mis tähendab, et vahepeal tööta jäänud inimesed ei pruugi naasta ka oma varasema tööandja juurde,“ kirjeldas olukorda tööturul CVKeskus.ee turundusjuht Henry Auväärt.

„Aktiivsete tööotsijate arv püsib endiselt rekordkõrgel tasemel (+23% võrreldes 2019. aasta sama ajaga), kuid kiirelt kasvanud tööpakkumiste arv on märkimisväärselt suurendanud konkurentsi töövõtjate tähelepanu püüdmisel,“ lisas Henry Auväärt.

Toimetas: Silja Oja, TULI

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt