13.04.2021

HUUM pälvis kahe tootega maailma prestiižseimad disainiauhinnad

Eesti disainkeriste tootja HUUM OÜ osales mainekal rahvusvahelisel disainikonkursil Red Dot Design Award ning võitis kaks auhinda. Auhinna pälvisid elektrikeris CLIFF ning sauna juhtpult UKU.

Tootevaliku kõige uuem elektrikeris CLIFF on kompaktne ja erakordselt väikeste ohutuskaugustega, mistõttu on see ideaalne lahendus just väiksemate saunade jaoks. Väikesed ohutuskaugused on saavutatud hoolikalt läbimõeldud ülesehituse ja sisemise õhutunneli paigutusega. Elektrikerise CLIFF disaini autoriks on Mihkel Güsson.

Auhinna pälvinud teine toode, UKU sauna juhtpult, muudab sauna kütmise lihtsaks ja mugavaks. Juba seitse aastat tagasi tuli HUUM välja kaugjuhitava puldiga, milleni alles nüüd teised konkurendid on järgi jõudmas. UKU juhtpuldiga on võimalik sauna juhtida lokaalselt, üle Wi-Fi võrgu või sisseehitatud GSM-mooduli abil. Kahe viimase kaudu on võimalik sauna juhtida mobiilirakendusest üle kogu maailma. UKU disaini autoriks on samuti Mihkel Güsson.

uku huum

HUUMile ei ole Red Dot auhind võõras. 2015. aastal pälvis disainiauhinna ka HUUMi esimene elektrikeris DROP, mille disaini autoriks on Mihkel Masso.

2021. aastaks on kümme Eesti toodet pälvinud Red Dot auhinna, millest kolm kuulub HUUMile.

Red Dot tootedisaini auhinnaga tunnustatakse aasta parimaid tooteid alates 1955. aastast, moest kuni olmeelektroonika, sõidukite, meditsiinitehnika ja mööblini.

Saksamaal loodud Red Dot on maailma prestiižseim disainiauhind, mis on kujunenud tunnustatud kvaliteedimärgiks. Lisaks tootedisainile antakse auhinda välja ka tootekujunduse, kommunikatsioonikujunduse ja disainikontseptsioonide eest.

Loe pikemalt Eesti Disainikeskuse uudistest.

Vaata ka: Red Dot Design Award.

Loe ka: Eestis loodud modulaarne lahas Sheetsplint võitis maailma tunnustatuima disainiauhinna Red Dot.

Toimetas: Silja Oja, TULI

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt