20.07.2020

Helen Takkini uus lühifilm turundab läbi liigutava loo Eestit filmimise sihtkohana

Eesti üks tuntumaid reklaamirežissööre Helen Takkin tuli eelmisel nädalal välja online filmiga „Descent“ (eesti k. „Langus“), mis kutsub üles märkama abivajavaid inimesi meie ümber ja turundab läbi liigutava loo Eestit kui filmimise sihtkohta.

Kaader filmist „Descent“

„Hoia ümbrusel pilk peal. Keegi võib seda vajada. Rohkem kui oskad arvatagi. Ja helista sõbrale pigem täna kui homme. Niisama.” – selliste sõnadega jagasid inimesed filmi „Descent” sotsiaalmeedias.

„Minu ümber on suur hulk ääretult andekaid ja võimekaid inimesi. Get Shot Filmsi produtsentide Kadi Freja Felti ja Aili Maarjaga koostöös otsustasime, et omaette väärtus, mis vajab esiletõstmist, on Eesti kui filmimise sihtkoha turundamine. Pandeemia tõttu haigutas ka meie kalendrites suur must auk. Koostasime tuumikmeeskonna, kuhu kuulusid operaator Meelis Veeremets, kunstnik Kamilla Kase ja kaskadööritrikkide koordinaator Roman Neso Laupmaa, ning asusime omavahel visuaalseid ja emotsionaalseid mõtteid vahetama. Tahtsime teha midagi, mis oleks nii tehniliselt keeruline ja väljakutseid pakkuv kui ka looliselt meile endale südamelähedane. Jõudsime selle looni kuidagi väga loomulikult. Ärevuse ja depressiooniga käib kaasas nii sotsiaalne stigma kui ka see, et inimene arvab, et ta on oma mures üksi. Tihti on seda tunnet väga raske kirjeldada inimestele, kes ise seda kogenud pole. Tahtsime kasutada visuaalset metafoori, mis on arusaadav kõigile ja läbi mille loodetavasti tekib mõistmine,“ rääkis režissöör Helen Takkin filmi sünnist.

„Kasutasime kitsast pildiformaati, et vaataja tunneks ennast samamoodi lõksus nagu meie karakter. Me kadreerisime ja Henessi mängis terve loo justkui vett ei eksisteeriks — nii saavutasime tulemuse, mis on siiras. Ma olen ääretult tänulik meeskonnale ja kõigile neile inimestele, kes oma vabast ajast ja heast tahtest tulid meie mõttega kaasa ja aitasid meil selle filmi teoks teha. Hea on töötada koos kolleegidega, kes teevad oma tööd nii suure pühendumuse ja kirega,“ lisas Takkin.

Näitlejad: Henessi Schmidt, Meelis Veeremets, Kadi Põder

Produktsioonifirma: Get Shot Films

Režissöör: Helen Takkin
Produtsent: Kadi Freja Felt
Tegevprodutsent: Aili Maarja
Operaator: Meelis Veeremets ESC
Kunstnik: Kamilla Kase (Set Set Studio)
Valgusmeister: Ville Penttilä
Helikujundus: Indrek Soe
Stilist: Angela Aadusoo
Grimeerija: Piret Kaljuste
Trikivõtete koordinaator: Roman Neso Laupmaa (Ghost Division)
Tiitrite kujundus: Bagel & Lurch

Režissööri 1. assistent: Oskar Lehemaa

B-kaamera operaator: Martin Venela
Kaamera 1. assistent: Erik Õunapuu
Kaamera 2. assistent: Rasmus Kosseson

Valgustaja: Laur-Erik Ruus
Valgustaja: Mehmet Burak Yılmaz

Helioperaator: Siim Skepast

Automehaanik: Värks Tuba
Trikivõtete tehnika: Marko Laaban
Turvasukelduja: Egert Kamenik
Vee-efektid: Saku Vabatahtlik Pääste

Kunsti assistent: Enelin Estelle Grau

Produktsiooni assistent: Kadi Põder
Produktsiooni assistent/Fotograaf: Kevin Kohjus

Praktikant/Fotograaf: Martin Kosseson

Catering: Siim Pinnonen & Ats Pinnonen (ÖKU Foodtruck)

Muusika:
Kaina “A Way For Us”
Roland Lewis “Repudium”
#musicbedchallenge

Tänud: Laura Killandi, Õismäe 10 Korterühistu, Haabersti Linnaosa Valitsus, Location Unit, Marek Hanson, Kopli Couture, Liis Orav, Siim Nikopensius, Triin Valvas, Karlis Jaunzems, Kullar Viimne, Alvar Kõue, Henri Savitski, Jan Viljus, Peter Hacker, Steffen Hacker

Kaamera- ja valgustehnika: High Voltage


Silja Oja, TULI

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt