11.08.2020

Kuidas Genka PlayStationi videomängu pandi

Kuidas sai ühest suurest PlayStationi fännist selle globaalse mängu tegelane? Taevas Ogilvy PR juht Kristi Hürri räägib lähemalt.

„Üks selline suhteliselt võimatuna näiv soov sai tänu PlayStation Eestile võimalikuks: minust on tehtud ametlikult PlayStationi mängu karakter! Ulmeline!” muljetas Genka oma Instagrami seinal peale seda, kui sündis tema virtuaalne kaksikvend.

genka super race 1 scaled

„PlayStation, mis on olnud nüüd juba üle aasta Taevas Ogilvy PR-i klient kogu Baltikumis, andis agentuurile ülesandeks tutvustada mängu Dreams. Konsoolimaailma võhikutele selgitamiseks ütlen lühidalt, et Dreams on PlayStationi  mäng, mille sees saab ka ise mänge luua ja teiste kasutajate poolt loodud mänge mängida. Ühesõnaga, hästi palju mänge ja mängu, mida tõelisele PlayStationi fännile pole kunagi liiga palju,“ selgitab suhtekorraldusagentuuri Taevas Ogilvy PR juht Kristi Hürri.

„Ja kuidas oleks veel parem seda mängu tutvustada, kui mitte luua sinna meie oma äge karakter – Genka. Nüüd kui Dreams mängima  lähed, võid olla Genka või koos temaga mängida. Päris cool, eks?“ lisab ta.

Sarnast taktikat kasutati suhtekorraldaja sõnul mängu tutvustamisel kogu Skandinaavias, kus lisaks Genkale said Dreamsis endakujulise 3D karakteri:

  • Lasse Vestergaard – kõige suurem mängu-influencer Taanis
  • Kattekryp – üks suuremaid mängumaailma mõjuisikuid Norras
  • Stamsite – üle 300 000 jälgijaga mõjuisik Rootsis
  • Scouppi – üle 100 0000 jälgijaga mõjuisik Soomes

„Kuna Baltikumi võeti ühe regioonina, tehti meile ettepanek valida välja Eestist, Lätist ja Leedust üks tuntud persoon või mõjuisik, kellest PlayStation karakteri loob. Meil on hea meel, et valituks osutus just Genka, hoolimata sellest, et väljapakutud Leedu youtuberil Vejasel ja Läti mõjuisikul Norbertsil oli kordades rohkem jälgijad,“ rõõmustab Hürri.

„Armastatud muusik ja räppar Genka on teada kui suur PlayStationi mängija ja fänn, kes omanäolisest mängukarakterist rõõmu tunneb. Samuti on tal ka väga iseloomulik välimus, mis muutis karakteri loomise mõnevõrra lihtsamaks,” lisab ta.

private creation 2 scaled

Vaata „Õhtu!“ saatest, kuidas Genka mängu tutvustas ja iseendaga Dreamsi mängis.

Silja Oja, TULI


Taevas Ogilvy PR on Turundajate Liidu (TULI) liige. TULI ühendab kõiki turundusega tegelevaid professionaale, kes on huvitatud erialase taseme tõstmisest ning valdkonna ärksaimate kaasamõtlejate hulka kuulumisest. TULI-sse kuulub praegu 79 ettevõtet.

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt