01.10.2020

Galerii: vaata, millised mobiilifotod valiti ülemaailmse konkursi võitjateks

Maailma suurima mobiilifotograafia konkursi Next Image parimad tööd keskendusid sel aastal valdavalt inimese ja looduse kooskõlale ning sotsiaalsetele probleemidele. Tehnoloogiaettevõtte Huawei korraldatavale konkursile esitati rekordilised ligi 1,2 miljonit võistlustööd, millest 617 olid Eestist. Peaauhinnad läksid seekord Taani, Argentiinasse ja Hiinasse.

Sune Pedersen „Kallistus“
Üks Next Image peaauhinna võitjatest, Taani fotograafi Sune Pederseni foto „Kallistus“ (The hug) | HUAWEI Mate 10 Pro
Sune Pedersen jäädvustas erilise ja liigutava hetke sünnipäevalt, kus vanaisa embab oma lapselapsi läbi kilekardina. Fotograaf Steve McCurry: „Kallistuse pilt illustreerib, mida tähendab universaalne loo jutustamine. See kujutab olukorda, millega miljardid inimesed on pandeemia algusest peale silmitsi seisnud. See on intiimsus Covid-19 ajastul, maailmas, kus me praegu elame. Rohkem kui kunagi varem vajame me inimlikku puudutust ning sõprade, lähedaste ja sugulaste lähedust. Peame leidma uusi võimalusi armastuse, tähelepanu ja kiindumuse andmiseks, et vältida üksindust ja olla kindel, et eakad inimesed ei ole isoleeritud.“
Võrreldes mullusega esitati konkursile enam kui kaks korda rohkem töid, kokku 120 riigist. Peaauhinnaga pärjatud fotograafid Taanist, Argentiinast ja Hiinast said auhinnaks 10 000 dollarit. Lisaks kolmele peaauhinnale kuulutas žürii välja 15 kategooria võitjat, 50 teise koha võitjat ja viis auväärse mainimise (Honourable Mentions) auhinda. Kõikide kategooriate võitjatele anti kingituseks mobiiltelefon Huawei P40 Pro.
Valik tänavustest parimatest Next Image konkursitöödest:
Tutvu kõigi võidutöödega: Huawei Next Image Awards 2020
„Sel aastal konkursile esitatud tööd on meid üllatanud nii fotode kvaliteedi kui ka neile jäädvustatud uskumatult liigutavate lugudega. Tegeleme järjepidevalt Huawei telefonide fototehniliste võimaluste parandamisega ja ootame juba suure huviga, millised saavad olema järgmise aasta võistlustööd,“ sõnas Huawei strateegilise turunduse juht Li Changzhu.
Auhindadega pärjati ka kohalike voorude võitjaid. Augustis välja kuulutatud Eesti vooru võitjaks sai sotsiaalmeedias läbi viidud rahvahääletuse tulemusel Kreidy Naudre, kes esitas  mustvalge portreefoto kategoorias „Näod“:
kreidy naudre kohaliku konkursi vo25cc2583itja
Huawei Eesti kommunikatsioonijuht Helerin Kukk selgitas, et Next Image konkursi eesmärk on inspireerida ja innustada mobiiliomanikke panustama ja looma uut visuaalset kultuuri. „Tänu nutitelefonidele oleme me kõik tegelikult omal moel fotograafid. Next Image konkurss annab nii professionaalsetele fotograafidele kui ka tavalistele inimestele uue platvormi ja võimaluse ühiskonnas hetkel oluliste lugude rääkimiseks ja tunnete visualiseerimiseks läbi piltide ja videote. Näiteks esitati sel aastal palju töid, mis keskenduvad lastele, naiste tugevusele, looduskeskkonnale ja sotsiaalsetele probleemidele,“ selgitas Kukk.
Next Image konkursi žüriisse kuulusid paljud maailmakuulsad fotograafid, sealhulgas Magnumi fotograaf ja kaasaegse fotograafia suurkuju Steve McCurry, Vene moefotograaf Elizaveta Porodina, Rootsi fotograaf ja Profoto kuraator Karolina Henke ja Kanada ekstreemspordifotograaf Reuben Krabbe. Nendega liitusid Huawei Consumer Business Groupi globaalne brändijuht Andrew Garrihy ning tarbijastrateegia turundusosakonna aseminister HU Changwu.
Konkursile sai Huawei nutitelefoniga jäädvustatud fotosid esitada kuues kategoorias: lähedal-kaugel (Near Far); head ööd (Good Night); tere, elu! (Hello, Life!); näod (Faces); jutuvestja (Storyteller) ja videoformaadi jaoks mõeldud kategooria Live Moments.
Tänavu esitatud fotode ja videote puhul kasutatud mobiiltelefonide esikolmikusse kuulusid Huawei P-seeria mudelid, mille puhul on seatud tehnoloogilisteks eesmärkideks just nimelt mobiilse fotograafia piiride nihutamine.

Taustast

Huawei Next Image nutifotograafia konkurss on osa 2017. aastal alguse saanud laiemast Next Image plaanist, mis on pühendatud mobiiltelefonide kasutajate inspireerimisele kogu maailmas uue visuaalse kultuuri loomiseks.

 

“Next Image” viitab fotograafidele, kes kasutavad uue põlvkonna tööriistu tipptasemel visuaalse sisu loomiseks ja levitamiseks. “Image” viitab nii staatilistele kujutistele kui ka uutele dünaamilise visuaalse väljenduse vormidele. Huawei Next Image kontseptsiooni tahab esile tõsta visuaalse väljenduse valdkonna aastatepikkust innovatsiooni ning samal ajal toetada pealekasvavat fotograafia koolkonda.

Next Image konkursi auhinnad peegelavad Huawei pühendumist kaasaegse fotograafia kunstilisusele. Varustades tulevasi fotograafe tipptasemel tehnoloogiaga, loodab Huawei pakkuda väljundit loomingulise inspiratsiooni visualiseerimiseks.

Silja Oja, TULI

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt