30.03.2017

ETKALi juhatus täienes kahe uue liikmega!

Eesti Turunduskommunikatsiooni Agentuuride Liit (ETKAL) valis üldkoosolekul uue juhatuse ning sõnastas neli võtmeteemat, millega tulevatel aastatel valdkonna tasakaalustatud arengu tagamiseks jõulisemalt tegeletakse.

ETKALi juhatuses jätkavad Tõnu Kõva (Age McCann), Pärtel Vurma (Velvet) ja Ken Matsalu (ID Production). Juhatusest lahkus omal soovil Jüri Luud(Orangetime) ning uute liikmetena astuvad ametisse Annika Avikson (AD Angels) ja Ivo Kallasmaa (Dalton).

Alates liidu loomisest juhatusse kuulunud Matsalu sõnul katab praegune koosseis valdkonna teemasid paremini kui kunagi varem.

“Uues viieliikmelises juhatuses on juures pädevused, mis varem nii selgelt pole esindatud olnud,” ütles Matsalu. “Saame liidu oskusteabe ja kompetentsiga olla veelgi tõhusamaks partneriks oma klientidele nii avalikus kui erasektoris ning seista terve valdkonna järjepideva arengu eest.”

Liidu fookusteemadeks on hangetega seonduv nii riigiettevõtetes kui erasektoris, tegelemine ärikeskkonnaga (eetikaküsimused, regulatsioonid), valdkonna arengu ja hariduse toetamine ning valdkonna populariseerimine.

ETKAL on turunduse ja kommunikatsiooniteenuseid pakkuvate äriühingute (reklaami-, meedia-, disaini-, digitaal-, suhtekorralduse-, üritusturundusfirmade) ühendus.

Liidu eesmärk on liikmete ühishuvide esindamine, suhtlemine riigi- ning kohalike omavalituse asutustega, liikmesettevõtete teenuskvaliteedi parandamine ja ühtlustamine ning klientide konkurentsivõime parandamine.

Kõiki Eestis turunduskommunikatsiooniteenuseid pakkuvaid ettevõtteid ühendav liit asutati 2013. aastal. ETKALi eelkäijateks võib lugeda 1998. aastal asutatud Eesti Reklaamiagentuuride Liitu ja 2005. aastal asutatud Üritusturundusagentuuride Liitu.

 

ETKALi juhatuse liikmed

Ivo Kallasmaa

Kommunikatsioonibüroo Dalton asutaja ja tegevjuht

Kommunikatsoonibüroo Dalton asutaja ning strateegiline konsultant, kes on valdkonnas tegutsenud enam kui kümme aastat. Viinud maailma kodumaised brändid Wolfprint 3D, Sprayprinter, Trio to Rio ja Iglusaun, nõustanud rahvusvahelisi nimesid Tetra Pak, Escada, Thule,  Saint-Gobain ja Vianor ning Eesti tegijaid nagu Capital Mill, Largo, Rotermann City, Lastefond, VKG jt.

 

Annika Avikson

Reklaami- ja disainiagentuuri AD Angels partner ja tegevjuht

Annika Avikson on aastal 2004 asutatud reklaami- ja disainiagentuuri AD Angels parnter ja tegevjuht. Enne Angelsi asutamist juhtis ta kliendisuhteid ja projekte Euro RSCG Ideas. Ta on olnud aastaid Kuldmuna korraldavas töörühmas ja teinud ka žüriitööd.

Angels kuulub maailma suurimasse sõltumatute kommunikatsiooniagentuuride ketti ICOM ja on Eesti Gasellettevõte 2016. Angels on teinud auhinnatud töid muuhulgas Sleepwellile, Viru Keskusele, Eggole, Reval Chocolatele, Eesti Lotole, Eesti Ettevõtluskõrgkoolile Mainor jt.

 

Tõnu Kõva

Loovagentuuri Age McCann partner

Töötab Eesti vanimas loovagentuuris Age McCann aastast 1993. Turunduskommunikatsiooni ekspert, kelle rolliks strateegiajuhina on kaasaegsete turundusprintsiipide rakendamine selleks, et tagada brändi turundus- ja kommunikatsiooni strateegiate eesmärgipärasus ning tulu- ja kuluefektiivsus. Globaalse mõttekoja McCann Truth Central esindaja Eestis. ETKALi juhatuse liige alates aastast 2014.

Töötanud paljude rahvusvaheliste ja kohalike klientidega, sh Telia, Alexela, Viking Line, Viru Keskus, Coca Cola, Unilever, Kalev, Liviko, SEB, Elering.

Pärtel Vurma

Disainiagentuuri Velvet partner

Pärtel Vurma on disainiagentuuris Velvet üks juhtivatest partneritest, kelle kogemus digitaalsete lahenduste loomisel on tänaseks 15 aastat. Lisaks igapäevasele Velveti juhtimisele ja arendamisele kuulub tema vastutusvaldkonda ka suuremahuliste teenusedisaini ja kasutajakogemuse projektide läbiviimine.

Tema juhtimisel uuendati näiteks Eesti Maksu- ja Tolliameti teenuseid ning loodi Eesti Rahva Muuseumi püsinäituse multimeedia ja interaktiivsete lahenduste kiht. Pärtel on sage žüriiliige erinevatel konkurssidel digitaalsete kategooriate tööde hindamisel. ETKALi juhatuse liige alates aastast 2014.

Ken Matsalu

Turundus-produktsiooniagentuur ID Production

Üritusturundusagentuuri ID Production juht ja asutaja. 15 aastat kogemust turunduskommunikatsiooni strateegiate ja ürituste produtseerimisel. Õppinud ja õpetanud reklaami ja turundust.

Kõrvaltegevusena osalenud erinevate välisartistide kontserdite korraldamises ning töötanud raadios saatejuhina. ETKALi juhatuse liige alates aastast 2014.

Suuremad brandid keda on aastaid igapäevaselt teenindatud ning loodud sisekommunikatsiooni ja turundusürituste kontseptsioone: SEB Pank, Tele2, Eesti Energia, Kultuuriministeerium, Baltic Agro, Neste, Eesti Muusikaauhinnad.

Lola Tehver
ETKALi juht

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt