15.12.2020

Elron viib jõulutervitusi neile, kes on pühade ajal üksi

Sel aastalõpul ei keskendu Elron vaid inimeste füüsiliselt kokku viimisele.
Rongidega on kõik korras ja graafikud on tavapärased, kuid maailmaga pole kõik korras. Paljud meist ei saa riskida, et veeta pühasid koos oma kõige lähedasemate inimestega. Palju on ka neid, kes on täitsa üksikud. Elron kutsub Eesti inimesi üles tegema üht väikest heategu ja saatma jõulutervitusi, mis viiakse käsitsikirjutatud postkaartidel üksikute inimesteni üle Eesti.

Saada jõulutervitusi neile, kes on pühade ajal üksi. Jõulusoov pane teele

Heategevus ei tähenda alati rahalist annetust. See võib olla lihtsalt hea tegevus.

Üle maailma on juba aastaid levimas uus epideemia – üksilduse epideemia, mis sel aastal koroonapandeemia valguses on eriti aktuaalne probleem. Ka Eestis on üle 100 000 üksi elava eaka. Lisaks on tuhandeid inimesi, kes on jäänud lähedasteta või kes sel aastal on pühade ajal üksi koroonapiirangute tõttu – nii kodudes, hooldekodudes kui ka haiglates. Üks võimalus pühade ajal üksindust leevendada, on neid inimesi märgata ning soovida neile head.

„Meile laekunud soovid kirjutame käsitsi postkaartidele ning saadame jõulunädalal üle Eesti inimestele, kes on sel aastal jõulupühade ajal üksi. Seeläbi märkame neid ja valmistame sellega üheskoos pisut jõulurõõmu, mida muidu ehk ei oleks,“ selgitas Elroni turundus- ja kommunikatsioonijuht Mariis Adamberg.

Ta lisas, et nii jõuavad jõulukaardid kümnetesse hooldekodudesse, aga ka üksi elavate inimesteni nii Tartu-, Võru-, Jõgeva-, Viljandi- ja Pärnumaal, kellest on teada andnud nii hoolekandeasutused kui ka naabruskonnas elavad inimesed.

Elroni heategevusliku kampaania töötasid välja TULI liikmed Optimist Creative ja Optimist Public.

“Üksildus on probleem, millele on seni üsna vähe tähelepanu pööratud. Sel aastal aga puutub sellega kokku rohkem inimesi kui kunagi varem. See võib panna meist paljusid teemasse rohkem süvenema. Mulle isiklikult läheb see väga korda, sest teiste hulgas on sunnitud sel aastal veetma pühasid eemal oma lähedastest ka minu vanemad,” kommenteeris Optimist Creative’i loovjuht Anti Jürgenstein.

Jõulutervitusi saab saata e-posti aadressile:

Silja Oja, TULI

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt