20.07.2021

Eestis tegutseva sotsiaalmeedia platvorme koondava ettevõtte emafirma väärtus ületas kahe miljardi dollari piiri

Sotsiaalmeedia hiidude Facebook, Snapchat, TikTok ja LinkedIn partner, meediaettevõte Aleph Holdings, sai 470 miljoni dollari suuruse rahasüsti. Aleph Holdingu alla kuulub ka Eestis tegutsev ettevõte Httpool, mis esindab Euroopas ja Aasias juhtivaid digimeedia platvorme.

Aleph Holdings asutaja ja tegevjuht Gastón Taratuta. Autor: Mayra Roubach.

Aleph lõi 470 miljoni dollarilise tehinguga käed investeerimisfirmaga CVC Capital Partners ning vähemusosalus kuulub nüüd just CVC-le.

Alephi looja ja tegevjuht Gastón Taratuta: „Meie eesmärk on ühtlustada digitaalse reklaami kättesaadavust kogu maailmas. Just digitaalmeedia avab ettevõtetele arengu- ja lahendusvõimalusi, mida varem ei olnud.“

Ta lisas, et CVC investeering näitab globaalset digimeedia nõudluse kasvu erinevatel turgudel üle maailma.

CVC partner Steven Buyse’i sõnul on rõõm sellise maailmaklassi kuuluva ettevõttega koostööd teha: „Aleph tegutseb ülemaailmsel digitaalmeedia turul ning neil on muljetavaldav staaž ettevõtete platvormide kasvu kiirendamisel. Oleme rahul, et saame Alephi kasvamisele ja laienemisele abiks olla.“

Meediaettevõte Aleph püüab 2021. aastal reklaami kogumüügiga teenida 1 miljardit dollarit.

2020. aastal kasvas ettevõte samuti kiiresti – müüki tehti 475 miljoni dollari eest. Aleph tegutseb lisaks Euroopale, Aasiale ja Ameerikale nüüd ka Aafrikas, kuhu ettevõte laienes läbi enda tütarfirma Ad Dynamo.

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt