18.11.2016

Eesti 100. sünnipäev sai oma sümboolika

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva loovkonkursi võitis ideekavand «Aastasada», mille esitas agentuur Identity (Meelis Opmann, Martin Tõnts, Ionel Lehari, Ants Lusti).

Foto: Identity ideekavand ´Tasakaal´

Loovkonkursi eesmärk oli leida pikaajaline partner, kes töötaks välja Eesti vabariigi 100. sünnipäevale visuaalse identiteedi. Eesti kui Euroopa Liidu (EL) eesistujariigi tutvustamiseks sooviti leida partner, kelle abiga välja arendada põhisõnumid ja visuaalsed lahendused, mis toetaksid Eesti kui nutika ja uuendusmeelse ning puhta elukeskkonnaga riigi kuvandit Euroopas.

Konkursile laekus kaheksa ideekavandit, neist viis EL eesistumisele ja kolm Eesti vabariigi 100. sünnipäevale. Kaks kavandit, mille seas oli ka võidutöö, esitati ühendlahendusena mõlemale sündmusele.

«Hindan konkursi õnnestunuks, sest osalesid Eesti kogenud ja suured loovagentuurid, kes hindasid õigesti eesseisva töö suurt mahtu,» ütles žürii esimees, Eesti disainikeskuse juht Jane Oblikas. «Kuigi lähteülesanne oli keeruline, sai žürii valida mitme hea idee ja läbitöötatud lahenduse vahel,»  lisas Oblikas.

Oblika sõnul oli nii kaasavaid ja mängulisi, kui ka Eesti kahte olulisemat narratiivi väga hästi esindavad ideed. «Võitis visuaalselt puhtaim ja kõige lihtsamate kujunditega ühislahendus, mis kannab aastasaja ja teisalt tasakaalu sõnumit. Suurem töö nüüd alles algab ja soovin Identity meeskonnale jõudu,» lisas Oblikas.

Täna avalikustati EV100 osa võidutööst, teise ehk Euroopa Liidu eesistumise identiteedilahenduse avalikustab  riigikantselei aprillis, kuna hea tava kohaselt tehakse seda vahetult enne eesistumise algust.

Ideekavandeid hindas 10-liikmeline žürii, mille koosseisu kuulusid: Jane Oblikas (žürii esimees, Eesti disainikeskus), Ilona Gurjanova (Eesti disainerite liit), Jaanus Tamme (Eesti turunduskommunikatsiooni agentuuride liit), Alari Orav (Eesti disainimeeskond, EAS), Aive Hiiepuu (Eesti suhtekorraldajate liit), Anu-Mall Naarits (Marketingi instituut), Maria Alajõe (Riigikogu kantselei), Anneli Ohvril (Riigikantselei, EV100), Tiina Urm (Riigikantselei, EL nõukogu eesistumine) ja Sean Larkins (WPP Government and Public Sector Practice).

Eesti vabariigi 100. sünnipäevaks esitatud ideekavanditest hindas žürii teise koha vääriliseks ja premeeris 3000 euroga kavandit «Sõrmejälg». Selle esitaja oli agentuur Tank (Joel Volkov, Villem Valme, Kadi Mikiver, Grete Gutmann, Risto Luhalep). Kolmandat auhinda otsustas žürii mitte välja anda.

Eesistumise ideekavanditest hindas žürii teise koha vääriliseks ja premeeris 3000 euroga kavandit nimega «Mets», esitajaks oli agentuur  Velvet (Kristian Kirsfeldt, Siim Tikk, Magnus Haravee). Kolmanda koha ja 2000 eurot pälvis kavand «Sõrmejälg», esitaja oli agentuur Tank.

Riigikantselei alustab võidutöö esitajaga läbirääkimisi loovlahenduste väljatöötamise lepingu sõlmimiseks. Eeldatav lepingumaht on Eesti vabariigi 100. sünnipäeva puhul 150 000 eurot ning EL eesistumise puhul 100 000 eurot.

ev100.ee/

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt