11.10.2019

BFMi filmikunsti 12. lennu žanrifilmide linastus “Lõpuks on ikkagi draama”

Laupäeval, 12. oktoobril kell 18.15 saab kinos Sõprus vaadata BFM-i tudengite lühifilmide kogumikku “Lõpuks on ikkagi draama” ja kohtuda noorte filmitegijatega.

Linastuvad filmid:

“Karm liin” – režissöör Teresa Väli

Aasta on 1996. Hiiglasliku kortermaja läänepoolses küljes elava Andruse ja idapoolses küljes elava Zanna keelatud sõprus pannakse proovile lastegängidevahelises sõjas. Kasutusele võetakse kodustest vahenditest valmistatud relvad ning filmidest ja multikatest omandatud teadmised. Mängus on rohkem kui elu, mängus on au ja hiilgus ning pime armastus kodukoha vastu. Osades: Ruben Tolk, Amanda Raadik, Gert Raudsep, Margaret Inno, Thor Alunurm, Kert Sihver, Lukas Tolk, Oskar Nurmik, Rasmus Taveter, Hans Juhan Olumets, Björn Reinut Laur.

“Pappnägu” – režissöör Rauno Polman

Politseijaoskonna hädine koristaja varastab oma töökohalt toimiku lahendatud
mõrva kohta ja politseivormi, et kolkaküla kahepalgeliste elanike hulgast oma isa tõeline
mõrvar üles leida. Osades: Karl Edgar Tammi, Jaanika Tammaru, Lii Tedre, Andres Tabun, Andres Lepik.

“Janu” – režissöör Janeli Pelska

Ühel hommikul avastab Veronica, et tema kehaga toimuvad kummalised muudatused. Lagunev keha ja kustunud mälestused möödunud päevadest tekitavad temas ühe suuremat kahtlust, et juhtunud on midagi hirmsat. Mure kõrvale heites proovib noor naine jätkata oma elu igapäevases rütmis, kuid üha kasvav janu viib Veronica meelerahu. Viimaks seisab ta küsimuse ees, kas leppida uue eluga või loobuda kõigest. Osades: Rea Lest, Loore Martma, Markus Dvinjaninov, Markus Truup, Märten Matsu, Maarja Johanna Mägi, Jaanus Tepomees.

“Värvid must-valgel” – režissöör German Golub

Paula on pika tööstaažiga uudisteankur, kelle suurimaks hirmuks on vananemine. Filmi tegevustik leiab aset 70ndate aastate telemaastikul, mis on plaanimas üleminekut mustvalgelt telepildilt värvilisele. Ühel õhtul pärast saadet läheneb kanali direktor Olavi taas Paulale nõudes temalt vastust, kas too on nõus uutes värvides oma vana tööd jätkama. Otsusega on kiire, kuid Paula on vastuse andmisega tõrges, värvide tulek toob pinnale kartuse, et tema “tõeline” pale tuleb ekraanil esile. Paula reaalsus hakkab segunema ettekujutusega ning piir nende vahel häguneb. Osades: Tiina Tauraite, Gert Raudsep, Luule Komissarov, Karmel Naudre.

“Reiv” – režissöör Johannes Magnus Aule

​„Reiv” on Tallinna Ülikooli Balti Filmi, Meedia, Kunstide ja Kommunikatsiooni Instituudi kolmanda kursuse lühifilm, mis kõneleb kolme nooruki võikast kogemusest intensiivsel reivipeol, kus peodroogid pole kellelegi võõrad. Osades: Kristiin Räägel, Mart Müürisepp, Henessi Schmidt, Arolin Raudva, Kristjan Sarv.

“Lõpuks on ikkagi draama” treiler:


KAKS NIME, KEDA MEELDE JÄTTA


rain%20tolk block

Fotol: Kuulkulgur Filmi režisöör Rain Tolk

Kuulkulgur Filmi režisöör Rain Tolk soovitab jätta noortest filmitegijatest meelde kaks nime – Teresa Väli ja German Golub – kes tema hinnangul on erakordsed.

“Teresa oskas filmis “Karm liin” selle peaosatäitjast Ruben Tolkist välja võluda inimese, keda ma kunagi pole kohanud (seda vist nimetatakse näitlemiseks?) ja teha õrnatundeliselt naljaka, siira ja autentse, päris lastefilmi,” kiidab Rain Tolk ühte lühifilmidest, kus mängib tema 11-aastane poeg.

“Germani “Värvid must-valgel” on aga täiesti vapustav – film milletaolisest salamisi ise kogu aeg unistanud olen ja nüüd on see olemas. Giallo meets 70ndate alguse Eesti Televisioon. Hüperstiilne ja hüpernaljakas. Mõtle Peter Stricklandi, Dario Argento ja Mario Bava peale ning lisa sellele Alice või Mati Talvik koos Mõmmi Aabitsaga. Ei, see pole mingi jant, see on detailideni läbi tunnetatud ja isegi minimalistlik teos. Mega,” kirjutab Tolk.

Kui laupäeval noorte filmitegijate Sõprusesse kohtuma ei jõua, on mitmel eri kuupäeval võimalik vaadata lühifilme Coca-Cola Plazas, näiteks juba 11. oktoobril kell 16.45.

Silja Oja, TULI

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt