25.11.2020

Baltimaade pakendidisaini konkursilt NAPA 2020 tuli Eestisse kuld ja kolm hõbedat

Novembri alguses jagati auhindu Baltikumi ainsa pakendidisaini konkursi NAPA võitjatele. Viiendat korda toimunud rahvusvahelise konkursi edukaim Eesti agentuur oli KOOR, kes võitis kulla ja hõbeda.

NAPA 2020 kuld: Panda Vaajakoski kommikarp. Agentuur: KOOR.

Pakendidsaini agentuurile KOOR tõi kulla Soome turu jaoks tehtud kommikarp. Panda Vaajakoski pralineekommide karbi tellis KOORelt Orkla Finland. Disainer: Hannes Paesoo.

panda 2

koor tere

Hõbeda pälvis KOOR Tere lastejogurtite pakendite eest. Disainer: Anu Lilp.

a le coq

Taevas Ogilvy võitis hõbeda A. Le Coq’ile tehtud Ørn Craft toonikute pakendidisaini eest. Disainer: Marina Gladkova.

punch

Punch Drinks sai hõbeda käsitöökokteilide pakendite eest, mille disain on Punch Drinks OÜ tiimitöö.

Viiendat korda toimunud NAPA konkursile esitati 116 tööd, millest 40 jõudsid finaali. Rahvusvaheline žürii jagas välja 7 kulda, 8 hõbedat ja 8 pronksi. Tutvu kõigi võidutöödega: NAPA 2020.

Konkurssi korraldab Leedu disainiassotsiatsioon (Lietuvos dizaino asociacija) ja toetab Leedu suurim pakenditootja Aurika, tänu kellele on tööde esitamine konkursile tasuta, tänu millele omakorda on konkurss balti pakendidisainerite hulgas väga populaarne. Kuna NAPA-l osalevad ka vabakutselised ja väikeagentuurid, annab see hea ülevaate turul toimuvast.

Eestit esindasid NAPA žüriis tänavu disainerid Helene Vetik ja Dan Mikkin, kellest viimane esines ka konkursiga kaasnenud veebinaril:

 

„NAPA pakendidisainikonkurss annab hea ülevaate Baltikumi pakenditurul toimuvast. Ainult pakenditele keskendunud konkurss on rohkem fokusseeritud ühele teemale ja suudab paremini hinnata konteksti. Samuti seab selline konkurss ka klientide (tellijate) fookuse väga kindlale teemale. Alguses vaid Leedu disaineritele suunatud konkurss on nüüd juba mitmendat aastat kogu Baltikumile avatud. Konkursi tase on väga kõrge. Osalemine on küll piiratud kolme Balti riigiga, aga just see teebki tööde jälgimise väga huvitavaks – igas riigis on ju olemas oma Kalev, Liviko, Saku või Leibur,“ on öelnud NAPA žüriisse kuulunud disainer Meelis Mikker.

„Sel konkursil on väga professionaalne rahvusvaheline žürii, mis koosneb eranditult pakendidisainiekspertidest. Kui eesti-sisestel pakendivõistlustel on ainult kaks kategooriat, kus võidutsevad tavaliselt suure eelarvega projektid nagu alkoholipudelid või erilahendustega väikeseeriad, samal ajal kui FMCG (fast moving consumer goods) ehk igapäevapakendid kaovad teiste vahele ära, siis NAPA-l mitte,” kommenteeris Taevas Ogilvy AD Piia Põldmaa, kes kuulus NAPA auväärsete kohtunike hulka aastal 2018.

Vaata ka: www.napa.lt/winners

Silja Oja, TULI


Taevas Ogilvy on Turundajate Liidu (TULI) liige.

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt