30.10.2019

Algas kestliku arengu kampaania „Mina hoolin“

Täna, 30. oktoobril algas kampaania „Mina hoolin“, mis innustab inimesi nägema kestliku arengu eesmärke meie igapäevaelu lahutamatu osana.

Kestlik areng tähendab tasakaalu leidmist inimestele heaolu loomise ja planeedi piiratud ressursside vahel. 2015. aasta septembris lepiti ÜRO-s globaalselt kokku 17 kestliku arengu eesmärki, et lõpetada ebavõrdsus, kaitsta keskkonda ja tagada heaolu kõigile. Kestliku arengu eesmärgid kehtivad kõikide riikide erinevatele tasanditele: valitsustele, ettevõtjatele, vabaühendustele, haridusasutustele ja kodanikele.

Möödunud aastal moodustati Eestis koalitsioon kestliku arengu heaks, mis ühendab asutusi ja ettevõtteid kõikidest sektoritest, kes soovivad mõjutada ja kujundada poliitilisi, ühiskondlikke või isiklikke otsuseid nii, et need toetuksid kestlikkuse printsiipidele. Kampaanias osalevad nii suured kui väikesed koalitsioonipartnerid alustades MTÜ-st Lilleoru ning lõpetades Tallinna Lennujaama ja Tallinna Ülikooliga. Liitunud on ka mitmed maaraamatukogud ja koolid.

„Mina hoolin“ on koalitsiooni esimene ühine kampaania, millega tutvustatakse 6 kestliku arengu eesmärki läbi eesti inimeste argielu puudutavate küsimuste. Globaalsed probleemid, mida kampaania esile tõstab, on vaesus, nälg, tervis, haridus, tarbimine ja vesi. Kampaania veebilehel antakse lihtsaid juhiseid, kuidas igaüks meist saab nende eesmärkide saavutamisse panustada.

Näiteks alateema nälg puhul on soovitused sellised:

„ÜRO kestliku arengu eesmärgid lepiti riikide vahel kokku juba 4 aastat tagasi, ometi on selle info jõudmine üksikisikuni olnud üsna vaevaline. See on ka mõistetav, sest eesmärgid on suured ja ambitsioonikad ning neid lugedes võib jääda mulje, et nendega peabki tegelema kusagil kõrgel ja kaugel. Tegelikult on need teemad, mis puudutavad meid kõiki igapäevaselt. Soovime selle kampaaniaga näidata neid kokkupuutepunkte, võtta inimese käe kõrvale ja juhatada ta kestlikumate valikute juurde,“ ütles kampaania koordinaator Ave-Marleen Rei.

Täpsemat infot kõikide alateemade ja juhiste kohta saab kampaania veebilehelt minahoolin.ee 

Kampaania plakatid on üleval kestliku arengu koalitsiooni partnerite hoonetes. Koalitsiooni partnerid (näiteks Tallinna Lennujaam, Tallinna Ülikool jt) levitavad kampaaniat ka oma sotsiaalmeedia- ja digikanalites. Tasuline reklaam jookseb 12 päeva jooksul Delfi portaalis.

Kampaania visualiseeritud sõnumid:


kestliku arengu kampaania plakat vaesus 48973000776 o large


kestliku arengu kampaania plakat nlg 48973175527 o large


kestliku arengu kampaania plakat tervis 48973175567 o large


kestliku arengu kampaania plakat haridus 48972446368 o large


kestliku arengu kampaania plakat vesi 48973175712 o large


kestliku arengu kampaania plakat tarbimine 48973001066 o large

Kampaania koordinaator: Ave-Marleen Rei, MTÜ Mondo
Kujundus: Triinu Tulva, MTÜ Mondo
Nõustajad: Annika Arras ja Sirli Peepson, Miltton New Nordics

Kampaaniat toetab EV Välisministeerium arengukoostöö vahenditest.

Silja Oja, TULI

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt