06.10.2020

Algas kampaania meeste tervise heaks – “Pikema Sõpruse Päev”

Mullu ligi 5000 meest tervisekontrolli toonud heategevuslik kodanikualgatus “Pikema Sõpruse Päev” jätkab sel sügisel oma missiooni. Kampaania raames registreeritakse Tõelisi Sõpru – mehi üle Eesti, kes haaraksid eeskujuna ohjad, viiksid oma sõbrad, töö- või klubikaaslased novembris tervisekontrolli ning korraldaksid neile seejärel ühe meeldejääva ettevõtmise.

Arkadi Popov
Põhja-Eesti Regionaalhaigla kiirabikeskuse juhataja Arkadi Popov

Kuigi kampaania aktiivsem periood jääb novembrisse, on juba praegu ilmunud meediasse “Pikema Sõpruse Päeva” tänavuste eestkõnelejate ja patroonide plakatid üleskutsega, et mehed liituksid algatusega ja registreeriksid end Tõeliseks Sõbraks kampaania kodulehel.

015 psp
Hero pusa sündis disainer Karl Korsari ja Marati koostöös. Karl Korsar: „Tahan luua rõivaid, millega kandja suudaks ennast välismaailma väljendada.” Toode on kingituseks endale ja sõbrale või kallimale, lisades teie igapäevaellu natuke sädet! #hoiasõpru ja kanna uhkusega, sest just Sina oled tõeline sõber ehk kangelane nii pere, tuttavate kui ka kolleegide seas. Pusa saab tellida marat.ee lehel.

Oma vabatahtliku panuse, et Eesti mehed elaksid kauem ja tervemalt, annavad muusikud Silver Laas ja Danel Pandre, poliitik ja rahvamees Marko Pomerants, tipparst Arkadi Popov, ajakirjanik Andrei Titov, näitleja ja lavastaja Ain Mäeots, ettevõtja ja majandusanalüütik Peeter Koppel, ettevõtja Taivo Puuorg ning mitmed teised tuntud ja tunnustatud ühiskonnategelased.

“Pikema Sõpruse Päeva” algatuse looja ja eestvedaja, ettevõtja Rain Vääna: “Kui me oma kampaania esimesel aastal suutsime tervisekontrolli tuua ligi 5000 meest, siis ühtpidi ületas see esialgseid ootusi. Oleme üsna veendunud, et need 5000 tulevad verd andma ka sel aastal. Kuid ainult neist ei piisa. Selleks, et Eesti mehed elaksid kauem, peame tervisekontrolli tooma ka järgmised 5000, 10 000 ja 15 000 meest, kes erinevatel põhjustel pelgavad vereproovi anda ja käivad arstidest kaarega mööda. Just neid mehi peab julgustama ja parimad julgustajad on nende sõbrad. Seetõttu ongi meie tänavuse kampaania eesmärk leida üles need Tõelised Sõbrad, kes tahavad eeskujudena seista selle eest, et oma sõprade ellusuhtumist muuta ja kes võtavad enda peale kogu Pikema Sõpruse Päeva korralduse, alustades vereproovist ja lõpetades ühise ettevõtmisega. Ainult sõpradena üksteist innustades aitame me kindlustada, et me elame koos tervema, tugevama ja pikema elu.”

Kampaania reklaammaterjalid lõi loovagentuur Taevas Ogilvy:

Septembri ja oktoobri jooksul näitavad “Pikema Sõpruse Päeva” tänavused tuntud patroonid ette, kuidas nemad oma sõbrad kokku võtavad ja neile „Pikema Sõpruse Päeva“ ehk ühe ägeda spordi-, kultuuri- või gurmeepäeva korraldavad, mille üks lahutamatu osa on hommikuse vereproovi andmine.

Et novembriks ehk meeste tervise kuuks varakult valmistuda, ootavad kampaania korraldajad kõiki Eesti mehi Narvast Kuressaareni ja Tallinnast Valgani juba täna end Tõeliseks Sõbraks registreerima. Kõik registreerujad hakkavad saama infot ja soovitusi, kuhu minna oma sõpradega koos tervist kontrollima ja kuidas Pikema Sõpruse Päeva üheskoos seikluslikult veeta.

Eelmisel aastal tervisekontrolli jõudnud ligi 5000 mehe tulemuste põhjal valmib 2021. aastaks Tartu Ülikooli Kliinikumi meestekliiniku juhi dr Margus Punabi eestvedamisel põhjalik Eesti meeste terviseuuring. Tartu Ülikooli Kliinikumis, SYNLABis, Qvalitases ja Medicumis oma analüüsid andnud meestel tuvastati peamised mured ülekaaluga, seksuaalfunktsiooni häiretega, kusemishäiretega, depressiooni, ärevusega, kõrge kolesterooli ning liiga kõrge või madala testosterooniga. Positiivsest küljest võib esile tõsta, et valdaval enamusel meestest oli madal diabeedirisk, nende üldverepilt oli korras ja varjatud põletikke ei leitud.

Lisainfo: pikemsoprus.ee

Silja Oja, TULI

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt