27.03.2023

Uues Worklandis võid koosolekut pidada kasvõi happevannis

Veebruaris avatud Baltikumi suurim koostöötamiskeskus Workland Fahle asub endises tselluloositehases, laiub kolmel ja poolel korrusel ning mahutab ligi 300 inimest. Kui tööväsimus kipub võimust võtma, võib mõnes nurgataguses sopis vaikselt lesida, jõusaalis paar kiiremat liigutust teha või imetleda prisket happevanni.

Koosolek happevannis? Miks ka mitte! Foto: Laura Oks

Fahle kvartal aina paisub ning sealsete uute ja vanade majade vahel orienteerumine pole kergete killast ülesanne. Uue Worklandi leiab õnneks hõlpsasti üles. Tuleb Sossi mäe tipp vallutada, trepist üles tatsata ja oledki kohal. 

Workland Fahle avakorrusel tervitab helesinine vastuvõtuala ning 1950ndate stiilis puuderroosa köök. 

photographerlauraoks 2436
Tere tulemast kööki. Foto: Laura Oks

“Pastelsed toonid on tehase vaibi tasakaalustamiseks,” räägib Worklandi turundus- ja kommunikatsioonijuht Marju Sokman. “Oleme siin välja toonud kõik vana, mida sai välja tuua. Näha on paekivist seinu ja lagesid. Selle tasakaaluks ongi julge ja värske disain. Me ei ole häbenenud, siin on mustreid ja värve ning see tekitab täiesti teise tunde. Iga meie maja on erinev ning nende sisemus peab olema kooskõlas maja olemusega.” 

Avaras ja kõrgete lagedega Worklandis on lausa iga korrus erinev, üleval võtavad võimust näiteks roheline toon ning mustvalged mustrid. Avastamist on kontoris palju, sest lisaks kontoritele ja koostöötamisaladele leidub rohkelt erinevaid soppe, kus mediteerida (“mida aeg edasi, seda lühemaks läheb inimeste süütenöör ja kõik mindfulness praktikad on väga olulised”), kõnebokse ning koosolekuruume. 

photographerlauraoks 2643
Erinevaid ruume Workland Fahlesse jagub. Foto: Laura Oks

Üks 11-st koosolekuruumist on ilmselt üks erilisemaid Tallinnas. Tegemist on vana happevanniga ehk suure betoonist basseiniga, kus tselluloosi lahustati. 

“Isegi, kui koosolek on igav, siis on ikkagi huvitav, sest ruum on nii huvitav,” muigab Sokman. 

photographerlauraoks 2797
Vaatame veel kord happevanni! Foto: Laura Oks

Enne ja peale koosolekut (või miks mitte koosoleku ajal) saab end liigutada jõusaalis. Või kes soovib, võib lihtsalt nautida viimaselt korruselt avanevaid vanalinna- ja merevaateid. 

Numbrid:

  • Workland Fahle on viies Workland Tallinnas, 13. kogu Baltikumis
  • Mahutavus: töökohti 300 inimesele
  • Ruutmeetreid: rohkem kui 3000
  • Koosolekuruume: 11
  • Kõnebokse: 15 
  • Kõige väiksem privaatkontor: 2 inimesele
  • Kõige suurem privaatkontor: 12 inimesele
  • Koostöötamisalasid: 3 erinevat (väga vaikne, rahulik ja natuke vähem vaikne). Lisaks lounge, kus helipiirangut pole ning muusika mängib
  • Jõusaal: üks, aga mahutab mitu inimest! 
photographerlauraoks 2910 2
Tööle! Foto: Laura Oks

Autor: Siim Kera, TULI

Workland on TULI liige. TULI ühendab kõiki turundusega tegelevaid professionaale, kes on huvitatud erialase taseme tõstmisest ning valdkonna ärksaimate kaasamõtlejate hulka kuulumisest. TULI-sse kuulub praegu 110 liiget.

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt