29.05.2023

TextMagic omandab veebihaldusplatvormi Voog

TextMagic AS allkirjastas lepingu veebilehtede ja e-kaubanduse haldamise platvormi Voog omandamiseks ligi 1,1 miljoni euroga. Tegemist on olulise sammuga TextMagicu strateegias arendada, osta ja hallata äriklientidele suunatud tarkvaralahendusi. 

Priit Vaikmaa ja Henn Runnel. Foto: Kalle Veesaar

“See on esimene omandamise tehing, mis on osa TextMagicu kasvustrateegiast, et tugevdada turupositsiooni eelkõige USAs. Voo omandamine võimaldab laiendada grupi tarkvaratoodete portfelli erinevate tegevusvaldkondadega ettevõtetele,“ ütles TextMagic AS-i tegevjuht Priit Vaikmaa. “Aasta teises pooles lansseerime ka Touchpoint klienditoe tarkvara ning TextMagic SMS-platvormi uuendatud versiooni.”

Voo brändi looja Edicy OÜ tegevjuhi ja osaniku Henn Runneli sõnul on ühinemisvõimalusi ka varem otsitud, kuid nii sobivat klappi ja vastastikust kasu, nagu praegu TextMagicuga, pole tekkinud. “Kahe ettevõtte kliendiprofiil ja äriliin on väga sarnased, mistõttu liigub Voog tugeva turunduskogemusega toodete perre,“ ütles Henn Runnel. ”Tahame korrata TextMagicu USA turule sisenemise edulugu. Praegu on 90% Voo käibest Eestis, samas kui TextMagic on saavutanud ligi 70% osakaalu USA turul.”

Priit Vaikmaa sõnul on Voo platvorm tuntud oma mugava kasutajaliidese, intuitiivsete veebilehtede ja e-poe loomise funktsionaalsuse poolest. “Tehinguga soovime luua väärtust nii klientidele, töötajatele kui ka aktsionäridele,“ ütles Vaikmaa. “Meie ambitsioon on kiiresti arenevas digikeskkonnas pakkuda tarkvaralahendusi ettevõtetele kogu maailmas.”

Omandamine hõlmab Edicy OÜ osade 100%-st ostu 16-lt osanikult rahalise tehinguna. Mõned neist on praegused töötajad, kes olid äsja saanud osanikeks optsiooniprogrammi kaudu. Selleks, et säilitada järjepidevus ja hoida talente, jätkavad kõik kaheksa Voog tiimi liiget oma senistel ametikohadel. Lisaks pakub TextMagic neile aktsiaoptsioone.

Henn Runnel jätkab ettevõtte juhtimist koostöös kogenud meeskonnaga senistes kontorites nii Tallinnas kui Tartus. Selleks, et toetada ettevõtte edasist kasvu, on plaanis värvata arendajaid, turundajaid ja tootespetsialiste.

“Voo klientide jaoks midagi ei muutu – kui siis paremuse suunas ja klienditeenindus jääb endiselt kõrgele tasemele. Suuremas tiimis saab paremini spetsialiseeruda ja toote arenduskiirus kasvab,“ ütles Runnel.

Tehing jõustub 1. juunil ja seda nõustasid Oaklins Estonia, Eversheds Sutherland Ots & Co ja Agenda PR.

VOOG

Voog platvorm pakub mugavaid ja lihtsaid tööriistu veebilehtede ja e-poodide loomiseks ning haldamiseks. Voog sai alguse UX- ja digidisainiteenuste taustaga ettevõttest Fraktal. 2011. aastal eraldus veebihaldusplatvorm Voog eraldiseisvasse äriühingusse Edicy OÜ, mille asutajateks olid Tõnu Runnel, Märt Kelder, Priit Haamer ja Toivo Annus. Tänu Voo tarkvararakenduse lihtsusele ja kasutajamugavusele saavad seda kasutada nii väike- kui ka suurettevõtted. Platvormil on üle viie tuhande maksva kliendi, eelmisel aastal toimus Voo abil loodud e-poodide kaudu üle 90 000 tehingu. Voo äritegevus on kasumlik ja 2022. aasta müügitulu oli ligikaudu 600 tuhat eurot, ligi 90% Eestist ja 10% ülemaailmselt.

TextMagic

TextMagic AS on tehnoloogiaettevõte, mille aktsiatega kaubeldakse Tallinna Nasdaq First North turul. Grupp haldab A2P SMS-platvormi, mis pakub kasutajasõbralikku ja tõhusat tekstisõnumitel põhinevat kommunikatsioonilahendust. TextMagic AS arendab ka klienditoe tarkvara Touchpoint, mis lansseeritakse 2023. aasta lõpus. 2022. aastal oli TextMagic AS müügitulu 13,83 miljonit euro, millest rohkem kui 80% tuli USAst ja Ühendkuningriigist, ning EBITDA-st 6,24 miljonit eurot. TextMagic saavutas 2023. aastal 3. koha parimate investorsuhetega Balti First North aktsianimekirjas. 

Autor: Ethel Linnasaar, VOOG
Toimetas: Kärt Tomp, TULI

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt