21.12.2022

Porgandid, Will Ferrell ja karumõmm ehk valik tänavusi parimaid jõulureklaame

Jõulud on kohe käes ja juba mõnda aega on meeleolu loonud jõuluteemalised reklaamid. Suurbritannias avab igal aastal jõulureklaamide hooaja John Lewis ning nende 2022. aasta reklaam ei valmistanud pettumust. Vaatame selle aasta parimad jõulureklaamid üle.

Aldi reklaamis kohtuvad porgandid, "Üksinda kodus", Nike 1998. aasta reklaam ja jalgpall. Foto: Kuvatõmmis

Marks & Spencer

Marks & Spencer’i pühadereklaamiga liitus uus tegelane: koera mänguasi Duckie, kellele on hääle andnud hinnatud briti näitleja Jennifer Saunders. Duckie ühineb M&S’i haldjaemandaga, kes räägib läbi teise briti komöödiastaari, Dawn Frenchi, hääle.   

Reklaamis teeb haldjaemand Duckie’le ülevaate Marks & Spencer’i jõulutoodete valikust, tuues esile kirsi ja apelsini jõulupudingu ning palju muud.

John Lewis

John Lewis’e jõulureklaam tutvustab igal aastal põnevaid ja erinevaid tegelasi. 2014. aastal tõid nad ekraanile pingviini Monty, 2019. aastal oli jututeemaks armas draakon Excitable Edgar ning eelmisel aastal rääkisid kõik koolipoiss Nathanist ja teismelisest tulnukast Skye’st.

Selleaastane reklaam on veidi teistsugune ja keskendub keskealise mehele, kes valmistub oma kasutütre Ellie saabumiseks, üritades samal ajal end Ellie kire ehk rulatamisega kurssi viia.

Aldi

Aldi reklaam avaldab austust 1998. aasta jalgpalli MMi Nike reklaamile. Selle peaosas tegutsevad Kevin ja porganditest perekond, kes ootavad jõuludeks Pariisi suunduvat lendu. 

Kevin, kellele ei meeldi detsembris toimuv jalgpalliturniir, kortsutab ning viskab ära ajalehe. Seepeale läheb paberinutsakaga lahti suuremat sorti jalgpall.

Asda

Selles reklaamis on uus materjal sulandatud filmiklassikaga, taustaks kõlamas “Santa Claus is Comin’ to Town”. Reklaam näitab Will Ferrelli mängitud Buddy ohjeldamatut kirge pühade vastu ning tema esimest päeva Asda jõulumeeskonna liikmena.

Sainsbury’s

Sainsbury’s’i jõulureklaamiks on irooniline muinasjutt, mille peaosas on krahvinnana Alison Hammond. “Bridgertoni” meeleolu on tuntav! Reklaam keskendub noorele pabistavale kokale, kelle eesmärgiks on valmistada magustoit, mis krahvinnale maitseks. Spoiler alert – selleks on jõulupuding, väikese vindiga!

Morrisons

Anna andeks, Father Christmas – selle aasta täht on Farmer Christmas.

Lidl

Väikese Lidli karu lugu saab alguse sellest, kui isa kampsun kogemata pesus kokku tõmbub ja tema noorel tütrel tekib geniaalne idee see oma karumõmmile selga panna.

Ja staar ongi staar sündinud, kuid peamine küsimus on: kas Lidli karuke jõuab jõuluks oma pere juurde?

Disney

Disney selleaastane jõulureklaam kisub pisara silma ja midagi vähemat me ei oodanudki! Peaosas sama perekond, kes eelmistes reklaamides (osa Disney triloogiast “From Our Family To Yours”). Jõulureklaami keskmes on noorim laps Ella ning samal ajal valmistuvad Nicole ja Mike oma esimese ühise lapse ilmaletulekuks.

Argos

See on kõikidest siinsetest reklaamidest ilmselt kõige naljakam. Argose reklaami teemaks on jõulude ajal valitsev kaos. Selle keskmes on kaks noort, kellel oli algselt plaanis võõrustada väikest seltskonda, kuid neid tabab üllatus, kui nende jõulupidusöögile tõttab kari sõpru ja pereliikmeid.

Tesco

Briti lumise maastiku ja avaloosungiga “Suurbritannia, meil on rõõmupuudus” algav Tesco jõulureklaam sisaldab mitte-nii-peeneid vihjeid riigi poliitilisele olukorrale.

Allikas: https://www.delish.com/uk/food-news/g29772934/christmas-adverts/

Tõlkis: Liis Suuk, TULI

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt