18.03.2020

Vabatahtlike tiim lõi kahe ööpäevaga tööjõu jagamise platvormi Share Force One

Share Force One on uus tööjõu jagamise platvorm, mis ühendab omavahel ettevõtted ajutiseks tööjõu vahetuseks. Platvorm sündis Garage48 korraldatud hackathoni Hack the Crisis raames, olles üks konkursi viiest võitjast.

Tööjõu jagamine on kogukonnast hoolimine

Share Force One aitab ettevõtetel tagada, et nende
töötajatel oleks endiselt töökoht, ning abistab ettevõtteid, kes vajavad
tööjõudu. Ehk et kui sul on
täna vaja kedagi tööle võtta, siis
sa ei pea vajalikku inimest värbama,
vaid saad tema teenust osta ettevõttelt, kus ta juba töötab.

Tiimi töö on vabatahtlik ning Share Force One on
ettevõtetele tasuta.

Vaata täna live’i
läinud platvormi: shareforceone.ee

Share Force One ei ole loodud ainult käesoleva olukorra
leevendamiseks, vaid ka kriisi järgseks perioodiks ning edaspidigi.

Share Force One meeskonna juht on üritusturundusagentuuri Velvet Live’i
partner Lauri Sokk, tiimi kuulub sõpruskond, kes plaanis tegelikult minna Itaalia mägedesse suusatama, aga siis saabus koroonakriis.

48 tunniga
ideest teostuseni

Idee luua tööjõu jagamise platvorm sündis suusareisil, toodet hakati arendama bussis koduteel, kahe ööpäevaga oli platvorm valmis.

„Meil oli plaanis minna suusapuhkusele Itaaliasse. See ebaõnnestus! Selle asemel sõitsime Tirooli, Austriasse. Puhkus oli suurepärane. Koroonakriisi eskaleerumise tõttu otsustasime kõhutunde järgi planeeritust päev varem koju naasta,“ rääkis Lauri Sokk.

„Otsustasime osa võtta hackathonist. Meie tiim koosneb restorani-, hotelli-, meelelahutuse-, kaubanduse- ja üritusturunduse sektori ettevõtjatest, kes kõik olid silmitsi küsimusega – mis saab meie töötajatest ja kuidas tagada ettevõtete ellujäämine sel keerulisel ajal? Samal ajal jälgisime pidevalt meediat, kus mitmed ettevõtted andsid märku tööjõupuudusest ning mõistsime, et probleemile on olemas lahendus. Sündis Share Force One! Potentsiaalsete ettevõtetega suheldes tajusime koheselt suurt huvi. Disainisime lihtsa veebiplatvormi ning töötasime välja esimesed juriidilised lepingud, mis võimaldaksid ettevõtetel tööjõudu jagada ja kiirendaksid tööjõu vahetuse protsessi,“ selgitas Lauri.

„Saabudes turvaliselt kodulinnadesse olime õnnega koos, sest jõudsime ületada kõik piirid enne kui need suleti. Karantiinist meil paraku pääsu polnud, kuid panime selle enda kasuks tööle ning kogu meeskond jätkas platvormi arendamist täiskiirusel. Saime kinnituse 7-lt ettevõttelt, kellel üle saja rakenduseta töötaja, ning 7-lt ettevõttelt, kes vajavad lisatööjõudu. 40 tunni möödudes oli esimene tööjõuvahetus tehtud,“ lisas ta.

„Suurim väljakutse on praegu leida üles ettevõtted, kel on täna vajaka töökätest. Neid ettevõtete töötajaid, kes ennast tööle pakuvad, on Share Force One süsteemis juba üle saja,“ mainis Lauri Sokk.

Share Force One vabatahtlike tiim

Partnerid: Töötukassa, Garage48, Accelerate Estonia, advokaadibüroo Rask, Bolt, Kaubandus-Tööstuskoda, GoWorkaBit, Convertal, Velvet.

Tiim: spetsialistid ja ettevõtjad, teiste seas näiteks Tartu Linnavalitsuse andmekaitsejuht, I.L.U., ABC Kinga ja SHU turundusjuht, restoranide Kampus ja Kauss omanikud, Saku õlletehase äriarendusjuht, start-up Fractory kaasasutaja jpt.

Silja Oja, TULI

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt