Kõik uudised

TULI uus liige: EAS

Turundajate Liit (TULI) tervitab oma uut liiget, kelleks on Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS). Kommenteerib EAS-i turundusjuht Elina Vilja.

Fotol: EAS-i turundusjuht Elina Vilja

“EAS liitus TULIga kahel põhjusel. Esiteks on EAS väga suur turundus- ja kommunikatsiooniteenuste hankija ning soovime, et meie poolt tehtud hanked oleksid nii meile kui pakkujatele võimalikult selged ja sektoriga arvestavad. Teiseks on soov saada üldist infot sektori trendide ja arengute kohta ning teiste tellijate parimate praktikate kohta, sest üha enam liitub TULIga ka tellijaid,” selgitas Elina Vilja TULI-ga liitumise põhjuseid. 

“TULI on juba praegu väga positiivselt üllatanud. Toimub järjepidev kommunikatsioon sektoris toimuvast, on huvitavaid kajastusi liikmete ja ürituste kohta. Oleme osalenud juba ka esimestel üritustel ja kuulanud teiste kogemusi. Lisaks on väga tore, et on tekkinud TULI töörühmad, mis aitavad sektori väljakutseid üheskoos läbi arutada,” lisas ta. 

“EAS aitab kaasa Eesti majanduse pikaajaliste strateegiliste eesmärkide saavutamisele kolme peamise tegevusvaldkonna kaudu: Eesti ettevõtete ekspordivõimekuse hoogustamine, turismitulu kasvatamine ja välisinvesteeringute Eestisse toomine. Ühe suurima turundus- ja kommunikatsiooniteenuste hankijana saame olla eeskujuks oma selgelt koostatud hangetega ja lepingulise partnerina avalikus sektoris ning jagades oma parimaid praktikaid. Lisaks saame jagada erinevaid näiteid riigi turundamisel. Panustamegi praegu oma energiat TULI turustandardite töögruppi, et tuua selgust hankimisega seonduvasse,” vastas Elina Vilja küsimusele, kuidas EAS valdkonda arendada plaanib. 

Lisaks turundusjuht Elina Viljale kuuluvad EASi turundustiimi veel lisaks 6 inimest: Erkin Antov, Ireen Tahk, Krislyn Valtson, Merili Kivi, Mirjam Kristian ja Sven-Erik Veimer. “Suures osas vastutab minu tiim EASi ettevõtluse keskuse turundustoe, Eestit tutvustavate materjalide ja riigi turundamise koordineerimise eest teatud valdkondades, (turundus)hangete ja teatud välis- ja siseürituste eest,” selgitas Vilja. 

EAS-i hankepartneriteks on:

Reklaam/meedia: ühispakkujatena Age Creative, Division ja Inspired Universal McCann, ühispakkujatena Event Masters, Zavod BBDO ja OMD Estonia ning ühispakkujatena Tank ja Initiative.

Üritusturundus: just on lõppemas leping ID Productioniga ning algamas leping Jolosega.

Suhtekorraldus: Akkadian ja ettevõtluse keskusele on partner just selgumas (hange on hetkel käimas) 

Trükk: Ellington Printing, Puffet Invest ja Folger Art

Tõlkepartner: Tiido ja partnerid Keeleagentuur

Veebide hooldus ja arendus: ADM interactive ja Trinidad Wiseman  

TULI ühendab kõiki turundusega tegelevaid professionaale, kes on huvitatud erialase taseme tõstmisest ning valdkonna ärksaimate kaasamõtlejate hulka kuulumisest. TULI-sse kuulub praegu 58 ettevõtet.  

Silja Oja, TULI  

Liitu uudiskirjaga