Kõik uudised

Projekt “Loovreklaam” viib tudengid koolipingist reaalsesse reklaamimaailma

Loovus on vahend, mitte eesmärk. See ongi Sven Luka ja Alvar Jaaksoni elutarkus, mida nad nüüd TLÜ reklaamitudengitele näitlikustades selgitama hakkavad.

Fotol: Imagine TBWA loovjuht ja partner Sven Luka

Sel aastal avaneb Tallinna Ülikooli (TLÜ) 3. kursuse reklaamitudengitel võimalus liituda Sven Luka ja Alvar Jaaksoni projektiga “Loovreklaam” ning külastada selle raames erinevaid Eesti turundusagentuure, et mõista neid ees ootavat tööd paremini. 

“Loovreklaam” on TLÜ reklaami ja suhtekorralduse õppekava osa, kus Jaakson ja Luka teevad tudengitele nö agentuurisimulatsiooni. Tudengid hakkavad lahendama nii reaalseid kui väljamõeldud briife ja pakkuma loovlahendusi, mida nad lõpuks ka oma portfoolios kasutada saavad. Kolme kuu vältel külastatakse ka mitmeid Eesti tippagentuure, kus tudengitel avaneb võimalus vestelda loovjuhtide, copywriterite ja teiste valdkonna ekspertidega.

TLÜ-s uus õppekava: reklaam ja suhtekorraldus

TLÜ reklaami- ja imagoloogia eriala, millel täitub tänavu 25. eluaasta, kannab nüüdsest uut nime – reklaam ja suhtekorraldus.

Õppekava kuraatori Tiina Hiobi arvates on muutus positiivne: “Reklaami ja suhtekorralduse kavad liideti mitmete asjaolude tõttu, kuid, väljendades kujundlikult, on tegemist nagu hea toidu retsepti disainimisega – nii sool kui ka suhkur peavad koostisesse kuuluma, sest sel moel võimenduvad maitsed ning tulemus saab parem.”

Fotol: Utopia kaasomanik ja loovjuht Alvar Jaakson

Sven Luka on Imagine TBWA loovjuht ja partner, Alvar Jaakson aga Utopia kaasomanik ja loovjuht. Mõlemad on oma eriala ühed silmapaistvamad TLÜ vilistlased.  

“Loovus on täiesti treenitav oskus,” väidab Sven Luka. “Kui üldistada, siis on see probleemile lihtne lahendus, mille peale keegi teine pole tulnud. Loovus ei tohi olla keeruline. Kõige loovamad asjad on kõige lihtsamad.”  

Alvar Jaakson lisab omalt poolt, et loovuse abil on võimalik anda reklaamile hing. “Keegi ei taha ju vaadata igavat reklaami,” sõnab ta.  

Jääb vaid oodata esimest kohtumist, mis leiab aset 11. septembril Utopias.  

Vlada Trussova
&
Silja Oja, TULI

Liitu uudiskirjaga