Kõik uudised

Meediakonverents 2020: Meie reliikvia on vabadus! Mis mõttes vabadus!?

ERR, TLÜ Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut ning Baltic Centre for Media Excellence kutsuvad osalema Meediakonverentsil 2020, mis toimub 2. aprillil Tallinnas. Osalemine tasuta.

Kava

8:45 – 9:15 Registreerumine 

9:15 – 9:30 Avasõnad. BFM-i direktor Katrin Saks ja ERR-i juhatuse esimees Erik Roose.

Meedia ja populism

9:30 – 10:15 Kuidas mitte rääkida populisimist. Tim Pauwels, ombudsman, VRT, Belgia. 

10:15 – 10:45 Me peame rääkima uudistest, valeuudistest! Janette Ballard, BBC Media Literacy, Suurbritannia. 

10:45 – 11:15 Kohvipaus 

11:15 – 11:45 Hinnang Ungari meediamaastikule. Péter Erdélyi, uuriv ajakirjanik, toimetaja ja meediajuht, Ungari. 

11:45 – 12:15 Kuidas jõuda kvaliteetse sõltumatu ajakirjandusega Venemaa auditooriumini? Nikolaj Solodnikov, ajakirjanik ja projekti «ещёнепознер» juht, Venemaa. 

12:15 – 13:00 Ajakirjanik trollide sõjas. Jessikka Aro, YLE ajakirjanik, raamatu 'Putinin trollit' autor, Soome. Raul Rebane, meediaekspert, Eesti. 

13:00 – 13:45 Lõuna 

Meedia vastutus ja finantseerimine

13:45 – 14:15 Vastutus mürgitatud avalikus sfääris. Stephen J.A. Ward, meedia eetik ja lektor, Briti Kolumbia Ülikool, Kanada. 

14:15 –14:45 Maailma majanduse suured hoovused ja nende mõju meedia tulevikule. Rainer Kattel, innovatsiooni ja avaliku halduse professor, University College London, Suurbritannia. 

14:45 – 15:30 Digimaksu arutelu: Kas digimaks päästab meedia? Mari-Liis Rüütsalu, juhatuse esimees, Ekspress Grupp. Dmitri Jegorov, maksu- ja tollipoliitika asekantsler, rahandusministeerium. Erik Roose, juhatuse esimees, ERR. 

15:30 – 15:50 Kohvipaus 

Parimad praktikad  Baltimaadest

15:50 – 16:10 Uuringu "Balti meediaorganisatsioonide töötajate oskuste arendamise vajadused" tulemuste tutvustus. Andres Jõesaar, meediapoliitika dotsent, Tallinna Ülikool. Anda Rožukalne, professor, Rīga Stradiņš University, Läti. Deimantas Jastramskis, dotsent Vilnius University, Leedu. 

16:10 – 16:55 ETV+ .... võimatu missioon? Ekaterina Taklaja, peatoimetaja, ETV+. 

“Interneta akadēmija” (Web Academy). Noortele suunatud avalike meediateenuste taasloomine uuenduslike, ainult veebipõhiste meediapädevuse mängude abil. Ilze Jansone, juhtiv produtsent, Latvian Television, Läti 

“LRT Investigations” ja “LRT Facts” – uuriv ajakirjandus kui võtmeelement kvaliteetse ajakirjanduse olulisuse tõestamisel ühiskonnas. Indre Makaraityte, uuriva ajakirjanduse toimetuse juht, Lithuanian National Radio and Television, Leedu.

17:00 Lõpusõnad 

Konverentsi modereerib Andres Jõesaar.

Konverentsi töökeeled on eesti ja inglise keel (tõlge eesti ja inglise keelde).

Toimumiskoht: Tallinna Ülikooli auditoorium Maximum aadressil Narva mnt 29, Tallinn.

Sissepääs vaba. Nõutav eelregistreerimine e-posti aadressil rsvp@err.ee.

NB! Kui paned ennast kirja, siis arvestame Sinuga. Kui plaanid muutuvad, siis palun anna endast teada e-mailil. Nii tagame, et konverentsil oleks õiged kogused toitu ja väldime mõttetut raiskamist.

ERR on Turundajate Liidu (TULI) liige. TULI ühendab turundusega tegelevaid professionaale, kes on huvitatud erialase taseme tõstmisest ning valdkonna ärksaimate kaasamõtlejate hulka kuulumisest. Liitu kuulub praegu 73 ettevõtet.
Liitu uudiskirjaga