12.03.2020

Üritusturunduse sektor vaevleb tõsistes raskustes

Eestis ja mujal maailmas leviv koroonaviirus on pannud Eesti üritusturundajad tõsistesse raskustesse ning ettevõtjad pingutavad sektoris ellujäämise nimel. Olukorda raskendab teadmatus iga järgmise päeva ees.  

üritusturundus

Fotol: TULI juhatuse liige, üritusturundusagentuuri Jolos tegevjuht Martin Rauam

Turundajate Liit (TULI) ühendab suuremat osa ürituste korraldamisega tegelevaid ettevõtteid, kes tegelevad nii rahvusvaheliste suurürituste kui ka kohaliku tähtsusega ürituste korraldamisega. TULI tegevjuht Maarit Mäeveer ütles, et enamus üritusi (sh. sektori tippsündmus Kuldmuna) on tänaseks Eestis tühistatud või edasi lükatud, millest tulenevalt on üritusturunduse sektor sattunud enneolematusse kriisi.

Üritusturunduse sektor

“Sarnaselt turismisektoriga on üritusturundajad sattunud kriisi eesliinile. Kuna Eesti ürituste korraldamise sektor koosneb peamiselt väikeettevõtjatest, siis on reaalne oht, et paljud neist ei ela kuni poole aastast tühja perioodi üle ja on juba sattumas pankroti äärele. Kuna teenuse kulubaasi suurim osa on tööjõuga seotud kulud, siis ei ole võimalik ka märkimisväärselt kulusid kokku hoida,” selgitas Mäeveer.

TULI juhatuse liige ja üritusturundusagentuuri Jolos tegevjuht Martin Rauam lausus, et löögi all pole ainult agentuurid, vaid kõik teenusvaldkonnad, mida ürituse korraldamisel vaja on – toitlustus, majutus, toimumiskohad, tehniline teenindamine, kultuuriline programm jne. ”Tuhanded üritusturunduses töötavad või valdkonnast sõltuvad inimesed on juba täna olukorras, kus töö seisab. Mure inimeste tervise ja samas ka töökohtade pärast on suur ning loodame väga, et riik on valmis sektorile appi tulema, et kõik need inimesed ei satuks niigi keerulisel ajal veel raskemasse olukorda,” märkis ta.

Rauam lisas, et viimastel aastatel on üritusturunduse sektor teinud rahvusvahelisel areenil väga suure läbimurde ja asunud Eesti ettevõtete teenuseid ka eksportima, mistõttu mõjutab antud olukord ka riigi ekspordivõimekust.

“Kõige selle juures loodame südamest, et viirusepuhang peagi vaibub ja teeme omalt poolt selleks kõik oleneva. Üritusturundajad on valmis igakülgseks koostööks Terviseametiga ja nõus jälgima nende poolt ettekirjutatud soovitusi ja reegleid ürituste läbiviimisel,” kinnitas ta.

Silja Oja, TULI

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt