07.07.2022

Üleskutse: jaga oma lugu, kuidas oled aidanud Ukraina sõjapõgenikke!

Eesti Rahva Muuseum, sotsiaalministeerium ja sotsiaalkindlustusamet kutsuvad kõiki eestimaalasi jagama veebilehel rahvalood.ee lugusid sellest, kuidas on abistatud Ukraina sõjapõgenikke. 

Foto: Optimist Creative

„See on kummardus kõigile Ukraina sõpradele, vabatahtlikele ja ühtlasi meenutus, et panustades Ukraina sõjapõgenike abistamisse, aitame Ukrainal võita sõda,“ seisab üleskutses.

Oodatud on lood näiteks Eesti elu-olu ja e-teenuste tutvustamisest, elukoha otsingutest ja sisustamisest, abistamisest töökoha leidmisel, Ukrainast oma töötaja pere päästmisest, Ukraina lastele vabaaja tegevuste korraldamisest, vabatahtlikuna mõnes vastuvõtukeskuses töötamisest, annetuste kogumisest, kontsertide või muude heategevusürituste korraldamisest jne. Väga oodatud on ka põgenike endi lood Eestis kohatud abikätest. 

Kampaaniat aitab läbi viia TULI liige Optimist Creative: „Tavaliselt peab kampaania jaoks puudutavaid lugusid otsima kaua ja hoolikalt, hakkama põhimõtteliselt uurivaks ajakirjanikuks. Sotsiaalministeeriumi, sotsiaalkindustusameti ja Eesti Rahva Muuseumi korraldatava kampaania puhul on märkimisväärne aga see, et lugusid, mida korjata, leiab igalt nurga pealt.“

Optimisti hinnangul leidub meie ühiskonnas palju aitajaid. „Ühelt poolt on see olukord täiesti südantlõhestav – et niivõrd palju Ukraina inimesi peavad sedavõrd karmilt kannatama, ilma ühegi põhjuseta. Teisalt on südantliigutav tõdeda, et meie ühiskonnas leidub palju aitajaid, kes on oma ajast, energiast ja rahast toetanud põgenikke. Tundub, et varsti on iga Eestis elav inimene kuidagigi kedagi aidanud,“ jätkas agentuur.

„Nüüd on aeg need lood kokku koguda. Ja mitte selleks, et niisama end tublina tunda, vaid selleks, et oma positiivse kogemusega innustada ka teisi rohkem abistama või edasi pingutama. Näidata, et ka väikestel heategudel on suur mõju.“

Ukraina sõprade lugude kogumiseks on avatud Eesti Rahva Muusemi veebileht www.rahvalood.ee, kuhu on oodatud kirjeldused, fotod, videod ning helifailid lugudega sellest, kuidas on eestimaalased pakkunud abi Ukraina sõjapõgenikele. Väga oodatud on kindlasti pildid, et neist hiljem näitus korraldada.

Kampaania kestab võidupühast taasiseseisvumispäevani. Kõikide lugude saatjate vahel loositakse välja elamuslikke kingitusi, nt perepääsmed Eesti Rahva Muuseumisse, pääsmed Fotografiskasse, Eestis puhkamisega seotud paketid, Ukraina toetuspusad ning ka eriauhinnad riigiasutustelt, kes on Ukraina sõjapõgenike abistamisse panustanud.

Kaarel Täll, TULI

Optimist Creative on TULI liige. TULI ühendab kõiki turundusega tegelevaid professionaale, kes on huvitatud erialase taseme tõstmisest ning valdkonna ärksaimate kaasamõtlejate hulka kuulumisest. TULI-sse kuulub praegu 95 liiget.

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt