10.10.2023

Tihe heitlus! Suurim konkurents vaba ametikoha nimel on turundussektoris

Võrreldes eelmise aastaga on ühele tööpakkumisele kandideerivate inimeste hulk märgatavalt kasvanud. Kui eelmise aasta kolmandas kvartalis laekus kõikide valdkondade tööpakkumistele keskmiselt 24 kandideerimisavaldust, siis tänavu on see number juba 39, näitab cvkeskus.ee statistika. Võrdlusena, 2020. aasta tervisekriisi ajal konkureeris ühe ametikoha nimel aga koguni 59 töövõtjat. Muideks, turunduses on see number praegu veelgi suurem.

Enne turundusstrateegia koostamist on tarvis tööle saada. Aga konkurents on praegu tihe. Foto: Unsplash

Enim on konkurents kasvanud korrakaitse ja turvavaldkonnas, kus vaba ametikoha nimel on konkureerimas pea kaks korda rohkem töövõtjaid (+95%) kui aasta tagasi. Keskmiselt laekub seal tööpakkumistele 21 kandideerimisavaldust (eelmisel aastal 11).

Siiski pole turvasektor kõige konkurentsitihedam valdkond Eestis. Suurim konkurents vaba ametikoha nimel on praegu hoopiski turundussektoris, kus on viimastel kuudel avaldatud tööpakkumistele laekunud keskmiselt 64 kandideerimisavaldust. Seda on 42% enam kui aasta tagasi. Kõige populaarsematele turundusspetsialistide – sh sotsiaalmeedia spetsialistide – tööpakkumistele on tänavu kandideerinud ligi 250 töövõtjat.

Konkurents on keskmisest suurem veel ka transpordisektoris, müügis, klienditeeninduses ja turismisektoris, kus keskmiselt on ametikoha nimel konkureerimas 40–50 töövõtjat. IT-sektori tööpakkumistel on vastav näitaja kerkinud 24-lt kandideerijalt 35-le (+46%).

„Samaaegselt on kasvanud nii huvi tööpakkumiste vastu kui langenud ka pakutavate vabade ametikohtade arv, mis suurendabki konkurentsi töö leidmisel,“ selgitas cvkeskus.ee värbamisosakonna juht Grete Adler.

Adler lisas, et kui kontoritöötajate tööpakkumised on viimastel kuudel näidanud taas kerget kasvutrendi, siis teenindavatel töödel ja oskustöös on endiselt toimumas korrektsioon tööturul ja keeruline majandusseis pidurdab värbamist.

Kuidas tööd leida?

„Ka keerulistel aegadel jääb töö leidmise valem suuresti samaks – tuleb hoida silmad lahti, aktiivselt ja julgelt hea töökoha suunas liikuda ning teha enne kandideerimist eeltööd,“ selgitas Grete Adler, kelle värbamismeeskond viib aastas läbi tuhandeid tööintervjuusid.

„Tulevase tööandja kohta eeltöö tegemine on ülioluline, et kandideerimiseks oma CV-d ja motivatsioonikirja kohendada, tuues seal välja just need kogemused ja teadmised, mida on tööandja pakutaval ametikohal enim vaja,“ selgitas Adler. „Töövõtjatena on meie ülesanne tööandjale näidata, et tegemist on läbimõeldud kandideerimisega ning et meil on olemas nii oskused ja teadmised kui ka tahe pakutavat tööd teha.“

Autor: CV Keskus
Toimetas: Siim Kera, TULI

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt