16.05.2024

TULIUUS LIIGE | Megapiksel: pärast suurt probleemi lähevad asjad natuke paremaks

TULI portaal teeb ajalugu! Nimelt on esimest korda ajaloos uue liikme intervjuu videoformaadis. Megapiksel räägib, millega nad igapäevaselt toimetavad, kuidas välismaistel turgudel askeldavad ja paljustki veel.

Megapiksel Stuudio partner Andreas Unt (vasakul) ja tegevjuht Hannes Saard (paremal). Foto: Erakogu

Hüppame kohe välismaale. Olete kanda kinnitanud lisaks Eestile ka Araabia Ühendemiraatides, täpsemalt Dubais. Rääkige, mis seal toimub.

Hannes: Mind kutsus sinna mu vend Sander. Ta ütles, et seal on äge. Ma mõtlesin, et no ma ei tea – meil siin Eestiski on raske oma asjadega ajaliselt jõuda ja kuidagi hakkama saada.

Aga ta käis nii kaua pinda, et lõpuks ütlesin jah, lähme. Pool aastat hiljem avastasime end Dubaist, tegime seal viis projekti. Alustasime Eesti klientidest, oleme seal viimastel aastatel teinud 15 videoprojekti.

Tegite siis ainult videoprojekte, jah?

Hannes: Jah. Dubaiga hoiame hetkel madalat profiili. Meil on tekkinud häid kontakte. Üritame seal aastas mõned projektid teha ning suhtlusvõrgustikku laiendada.

Millega igapäevaselt tegelete?

Andreas: Megapiksel sai alguse 10 aastat tagasi Hannese algatusel, mil ta hakkas videoproduktsiooni tegema. Ettevõtted ütlesid, et videod on toredad, aga mis me nendega teeme? 

Sellest tulenevalt arenes mõned aastad tagasi välja turundusteenus. Hakkasime ettevõtet täies mahus turundusteenuse poole üles ehitama. 95% Megapiksli käibest tulebki turundusele suunatud klientidest, kellele me teeme videoid ja pakume üldist turundust. See aga ei tähenda, et me ei teeks projektipõhiselt midagi. Teeme küll.

Ma lugesin, et teil on turunduspakett, mille ümber kõik tiirleb. 

Hannes: See ongi meie põhiline osa ettevõttest. Klient saab kõik turundusega seotud meie käest. 

Andreas: Töötame ettevõtetega, kelle suurus on 3-30 miljoni käibega ja kellel ei ole firmas turundusjuhte. Meie agentuuri projektijuht ongi nende majaväline turundusjuht. Suhtlus toimub otse tegevjuhtidega. Proovime nendele ettevõtetele hea partner olla.

Kuidas siiani läinud on?

Hannes: Väga äge on. Kõik on mõnusas arengus.
Andreas: Pea iga kuu võtame uue kliendi. Nii et vist läheb hästi.

Igal ettevõtjal on olnud ka mingeid proovikivisid ja väljakutseid. Mida olete viimaste aastatega enim õppinud? 

Hannes: Arvan, et kõik asjad on ühtepidi palju lihtsamad, kui sa arvad ja ka vastupidi, palju raskemad. Natuke paradoksaalne. Olen näinud, et kui suur probleem tuleb, siis üldiselt lähevad asjad pärast seda ikka paremaks. 

Mis järgmistel aastatel teha tahate?

Andreas: 2026. aasta lõpuks on meil kindel eesmärk: 30 klienti, käive 2 miljonit ja 15 töötajat.

Miks liitusite TULI-ga?

Andreas: Et olla tarkade inimestega koos. Meil on turunduses palju areneda ja Turundajate Liidus on palju inimesi, kellelt õppida.

Kärt Tomp, TULI 

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt