01.12.2023

TULIMUST | Grand Prix valem on lihtne: usaldus, koostöö ning julge mõtlemine

Tänavust TULImusta valitsesid Age Creative ja Work in Estonia, kelle koostöös valminud “Time Travel” näitas teistele koha kätte brändikontakti kategoorias ning võitis kõige ihaldatuma tiitli ehk Grand Prix!

Kristi Veskus (Work in Estonia) ja Aleksandr Dmitrijev (Age Creative) said lõpuks kätte TULImusta auhinnad! Foto: Rauno Liivand

Kui teised said võidutrofeega poseerida novembri alguses toimunud auhinnatseremoonial, siis Age ja Work Estoniani jõudis väärt autasu sel teisipäeval. Nimelt olid projektiga seotud osapooled TULImusta lõpplahenduse ajal Eestist eemal. Seda ootamatum oli esikoht. 

“Brändikontakti võidust sain teada sõnumi vahendusel,” räägib samal ajal Londonis konverentsil olnud Work in Estonia turundus-ja kommunikatsioonijuht Kristi Veskus. “Projektijuht saatis pildi lavaekraanidest, kus oli peal võidutöö nimi ja esikoht. See oli meeldiv üllatus! Mõne hetke pärast tuli teine sõnum ja pilt, millel oli juba Grand Prix teavitus. Sellele oskasin vastata ainult “WHAT?”. See tundus uskumatu. Seejärel oli megasuur rõõm ja tänutunne oma tiimi eest.” 

Age Creative’i loovjuht ja strateeg Aleksandr Dmitrijev uskus, et mingi auhinna nad TULImustalt ikka võidavad, sest “Time Travel” olevat kõigi lemmikprojekt, millega on tegeletud juba 2,5 aastat. Samas pakkus töö ka omajagu stressi. 

“Kampaania sai valmis novembris ehk mitu kuud enne lansseerimist ja tol hetkel oli tegemist väga värske lahendusega,” alustab ta. “Kampaania alguseks aprillis oli aga ilmunud mitu kohalikku ja rahvusvahelist retrostiilis kampaaniat, muuhulgas ka Kuldmuna 25 visuaalne lahendus. Turunduses on oluline olla aktuaalne, võimalusel esimene. 

Lansseerimise ajaks oli IKT-sektor läbi elanud mõned suured koondamislained ning sihtrühma hulgas valitses stress. Meie loovlahendusest sai spetsialistidele turvaline koht ning suutsime pakkuda äratuntava ja mõnusalt nostalgilise kampaania.” 

Work in Estonia – Time Travel from Kuldmuna on Vimeo.

Mõlemad ütlevad justkui ühest suust, et üheks kampaania eduvõtmeks oli terviklikkus. 

“Jälgisime, et kampaania toimiks eraldiseisvalt, oleks olemuselt loogiline jätk varasematele kampaaniatele, sobituks brändi ning ei kaotaks spetsiifilist isikupära,” sõnab Veskus. “Huumor on väga oluline komponent.”

Edu põhjustena toob ta välja ka tiimitöö. Valitses hea sünergia ning ideefaasist lõppteostuseni tehti kõike koos. 

“Saime piire nihutada, katsetada, õppida ja veelgi piire nihutada,” lausub ta. 

Samuti mainib ta usaldust. Ta on kliendina jätnud loovideede osas väga vabad käed ning nii sünnivad üsna pöörased ideed. Vajadusel saab neid hiljem kohandada või kärpida.

“Kampaaniat haudusime ikka päris pikalt,” kommenteerib Veskus. “Erinevatel põhjustel käis see laua ja riiuli vahet peaaegu 2,5 aastat. Vahepeal jõudsime teha mitmeid teisi väga edukaid kampaaniaid, kuid ikka ja jälle jõudsime tagasi selle ideeni. Julgus eristuda tasub ära! Usaldus ja koostöö on siin megad märksõnad. Mõtle julgelt ja suurelt, nii raamidest välja kui saad. Seda ka riiki turundades. Päris elu sunnib nagunii ideid kärpima ja kohandama, nii et parem on siht kohe kõrgele seada, jääb pärast kohandamist rohkem järele!”

11 13 17 28 nov raunoliivandphotography 6189
Peitu pole vaja pugeda, töö sai hästi tehtud! Foto: Rauno Liivand

“Kaheminutilised Youtube’i pre-roll klipid müüvad, IT-meemid müüvad, selfie-kaameraga filmitud IT dad joke Instagram Reelsid müüvad,” lisab Dmitrijev. “Kui rääkida Work in Estonia turundussaladustest, siis tasub mõelda süsteemselt ning leida viisid, kuidas tutvustada üht lihtsat tõde mitmel erineval ning üksteist täiendaval viisil. Mulle meeldib luua integreeritud süsteeme ja koordineerida erinevate osakondade tööd nii, et kõik sujuks ning iga element oleks omal kohal ja mängiks oma rolli justkui orkestris. 

Olen veel kord jõudnud järelduseni, et meil täiega vedas kliendiga. Kristi usub sellesse, mida teeme ja usaldab meid.” 

Järgnevalt ankeet, mis TULImustale esitati. 

Töö lühikokkuvõte

Work in Estonia väärtuspakkumine oli seotud nostalgilise tundega, millest sai mitmekihilise integreeritud kampaania alus. Meelelahutuslik ja kaasahaarav sisu, mis köidab ja motiveerib üheaegselt, tekitades positiivse meeleolu. Work in Estonia kampaania eesmärk oli pakkuda meelelahutust, olla huvitav ja meeldejääv oma sihtrühmale.

Mis oli töö eesmärk? Lisa palun konkreetsed numbrilised ja mõõdetavad eesmärgid.

Work in Estonia missiooniks on leida Eesti IKT- ja tehnoloogia sektorile tipptasemel talente kogu maailmast. Siiski on aasta 2023 ja globaalne tehnoloogiline tööjõud seisab silmitsi mõningate väljakutsetega – kasvav majanduskriis, ebakindlus tuleviku suhtes, koondamised ja tehisintellekti võimsuse kasv. Kõik see on igapäevase massimeedia jõul võimendatud ja tekitab ängi töökoha säilimise ohutuse pärast. Meie terviklik brändi kuvand ja meelelahutuslik lähenemine on siin selleks, et pakkuda IKT- ja tehnoloogia talentidele positiivset emotsiooni ja turvalist keskkonda, et saaks rahulikult hingata, keskenduda iseendale ja avardada oma silmaringi uutele võimalustele.

Esialgne mõõdetav eesmärk: 100 000 uut sessiooni workinestonia.com-i sihtlehele, mis peab olema konverteeritud töötaotlusteks.

Väärtuspakkumise edastamiseks kasutasime jõuliste ja eristuvate sõnumite kombinatsiooni, mille eesmärk oli olla nähtav ja kuuldav ning võidelda reklaamiväsimuse vastu. Digiretro lähenemine on end õigustanud kui peen, vaimukas, Work-in-Estonialik kommunikatsioon, mis kõnetab nii vanemat (nostalgia) kui ka nooremat (hip, trendikas, uudishimu tekitav) põlvkonda.

Kirjelda lühidalt töö teostamise etappe.

Sihtauditooriumi tähelepanu köitmiseks ja Work in Estonia väärtuspakkumise esitlemiseks aegadel, mil valdkonnas valitseb murelikkus, otsustasime negatiivsusega võidelda eristuvalt. Tulime välja kampaaniaga, mis on meelelahutuslik, positiivseid emotsioone tekitav, turvatunnet edendav ja kaasahaarav, kuid samas tutvustab ka Eesti väärtuspakkumist.

Kampaania mõjub retrolikult, nostalgiliselt ja vanalt – nagu elu enne Eestis elamist ja töötamist. See on digitaalne turvaruum, kuna nostalgia pakub emotsionaalset turvalisust ja mugavust. See loob tugeva kontrasti senise ja praeguse vahel. Sellega pakume talentidele võimalust rännata ajas tulevikku – pole vaja teha muud kui kandideerida uuele töökohale Eestisse.

Integreeritud turunduskampaania koosnes kolmest kihist:

 • Awareness – emotsionaalne brändivideo, mis edendab brändi järjepidevust tänu peategelasele Steve’ile, kes sai loodud Work in Estonia jaoks / YouTube, Facebook, Instagram, Twitter, Reddit;
 • Consideration – mängulised, kuid motiveerivad digiretro bännerreklaamid, mis eristuvad üldisest reklaamimürast. Teine kommunikatsioonikiht – orgaaniline sotsiaalmeedia sisu, mis koosneb harivast sisust, valdkonna- ja Eesti uudistest, kaasahaaravatest meemidest ja naljadest, mis tekitasid suurt kaasatust ja arutelu / Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn, Google Ads, Reddit;
 • Activation – teravmeelsed bännerid selge üleskutsega tegevusele, et suunata liiklus maandumislehele ja konverteeruda külastajad kandideerijateks / Facebook, Google Ads ja LinkedIn.

Windows 98 stilistikas maandumisleht oli kampaania süda, mis ühendas kõik elemendid.

Millised olid töö tulemused? Kas seatud eesmärgid said täidetud?

Kampaania esialgne eesmärk: 100 000 uut sessiooni.

 • Kampaania tulemus 600 500 ületas eesmärgi 461% võrra!
 • Tööavaldused kasvasid 27%, mis konverteeriti 13 300 uueks tööavalduseks.
 • Video vaatamisi: rohkem kui 22 000 000.
 • Klikid: rohkem kui 700 000.
 • Meeldimised/reaktsioonid: üle 30 000.
 • Kommentaarid: rohkem kui 600.
 • Jagamised: rohkem kui 400.

Peamine tulemus oli positiivse meeleolu ja kõrgema bränditeadlikkuse saavutamine sihtrühmas. Work in Estonia kaubamärgi kohaloleku tugevdamise saavutasime tänu integreeritud turunduskampaaniale üle omanduses (kampaania maandumisleht; orgaanilised sotsiaalmeedia platvormid nagu Twitter, LinkedIn, Facebook, Instagram ja YouTube), makstud reklaam (YouTube’i reklaamid, Google’i reklaamid, Meta reklaamid, Twitteri reklaamid, LinkedIni reklaamid, Reddit) ja teenitud (viraalne katvus orgaanilises sotsiaalmeedias). 

Brändi järjepidevus aitas saavutada kõrget tuntust ja positiivset sentimenti (jälgijaid ootavad juba järgmiseid Steve’i videoid). Kombinatsioon orgaanilisest ja tasulisest sisust, brändi järjepidevusest, meelelahutuslikust ja kaasahaaravast sisust ning järkjärguline süvenemine põhiteemasse pehmelt veenval viisil on strateegia, mida arendame edasi tulevikus. Work in Estonia on välja töötanud oma brändihääle, mis suhestub sihtrühmaga.

Mis oli töös sellist, mis vääriks loomingulisuse ja uuenduslikkuse osas esiletõstmist?

Work in Estonia’l on terviklik ja pidevalt arenev brändiplatvorm, mis mõistab oma sihtauditooriumi ning räägib nendega samat keelt. “Time Travel” kampaania on loomulik edasiarendus eelmistest tegevustest. Tegemist on integreeritud turunduskommunikatsiooni platvormiga, mis ühendab endas makstud (reklaamid), teenitud (jagatud sisu sotsiaalmeedias) ja omandatud (veebileht, sotsiaalmeedia) meedia. Terviklik visuaalne ja sisuline lähenemine läbi iga kokkupuute brändiga. Digitaalne retrotemaatika, mis on visuaalselt eristuv ning sisuliselt nostalgiline, et maandada pinget ja soodustada sõnumi kohalejõudmist.

Digiretro teema raames: 

 • Peategelane Steve on saanud uue stilistika, mis on inspireeritud eelmise sajandi IT-tegelaste esteetikast;
 • Kampaanialeht on kujundatud Windows 98 stilistikas, mis simuleerib selle kasutajakogemust;
 • Bännerreklaamid on mänguliselt kaasahaaravad, kasutades eelmise sajandi arvuti ja arvutimängude temaatikat;
 • Meemide sarja on lisatud nostalgilised postitused, mis tekitasid diskussiooni.

Uuenduslik lähenemine sotsiaalmeedia raames on sari “Work & Life in Estonia – Survival Guide”, mille raames põhikarakter Steve tutvustab eesti tööelu. 

Work in Estonia fännigrupp kasvab iga kampaaniaga ja iga Steve video saab sooja vastuvõtu ja tervitavad kommentaarid. Work in Estonia turundustegevused ja selle karakter Steve kasvatavad brändi armastust ja Eesti riigi üleüldist silmapaistvust rahvusvahelisel tasandil ning iga järgmise kampaania efektiivsus läheb aina kõrgemaks tänu holistilisele lähenemisele ja integreeritud turundusstrateegiale.

Brändikontaktis sai teise koha EssenceMediacom Estonia Tassi oma tassi, kolmandaks jäi Initiative’i Reservteenistuse mainekampaania 2023

Autor: Siim Kera, TULI

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt