08.04.2022

Trend influencer turunduses: Instagram Reels

Instagram Reels tekkest alates võib Instagramis näha üha enam videosisu. Ka influencer koostöödes kasutavad brändid/ettevõtted üha enam Instagram Reels formaati. 

Põhjus selleks on lihtne: Instagram Reels on lühike ja tabav videovorm, mille abil on võimalik lühikese aja jooksul edastada informatsiooni ning tekitada vaatajas emotsioone. Seetõttu on tegemist väga tõhusa abivahendiga bränditeadlikkuse tõstmisel! Instagram Reels kasuks mängib ka kõrgem levik (reach): keskmiselt jõuavad Instagram Reels videod 22% võrra suurema vaatajaskonnani kui postitused ja story koostööd.

7 nõuannet, kuidas jõuda Instagram Reels abil suurema vaatajaskonnani 

#1 Püüa vaatajate tähelepanu kohe video alguses

Video vaatamise pikkus on üks näitaja, millega Instagrami algoritm arvestab: mida kauem videot keskmiselt vaadatakse, seda rohkematele inimestele seda näidatakse. Seetõttu on oluline püüda vaataja tähelepanu kohe alguses, et ta klippi edasi vaatama jääks!

Alusta oma reels’e küsimuse, kaasahaarava üleminekuga või tekita neis põnevust, mis köidaks vaatajaid video lõpuni. Üleminekud on lihtne viis kogu video vältel vaataja huvi üleval hoida. 

#2 Järgi Instagram Reels trende

Selleks, et sotsiaalmeedias jõuda võimalikult paljude inimesteni, tasub end hoida kursis trendidega. Kui oled teadlik TikToki trendidest, saad mõnevõrra ette ennustada ka eesolevaid Instagram Reels trende – samas tasub meeles pidada, et neis kahes keskkonnas toimib mõneti erinev sisu.

Muide, Instagram Reels ja TikTok on kohad, kus on lubatud teisi kopeerida (nii tekivadki ju trendid). Kui aga kasutad mõnda trendi või kellegi teise ideed, võid seda teha enda valdkonna nurga alt – sellega näitad, millega su bränd tegeleb! Näiteks kui tõusev trend on “5 viga, mida sa elus teed”, siis Promoty konto alt võiks teha reels’i “5 viga, mida sa influencer turunduses teed”.  

Videoga sobiv muusika või heliefektid on üks peamisi asju, mis Instagram Reels videosisu huvitavaks ja kaasahaaravaks teeb. 

Instagramis on üsna lai valik erinevaid lugusid ja heliefekte, mida oma video taustaks valida. Kui valid populaarse loo, siis levitab Instagram sinu video suurema vaatajaskonnani. Lihtsaim viis populaarsete helide ja lugude leidmiseks on Instagram Reels vaheleht. Kui jõuad reels’e vaadates ikka ja jälle sama loo juurde, võid olla kindel, et see on hetkel trendikas. 

Kui su lauluvalik on väga väike, oled oma konto ilmselt Business Account’i peale lülitanud. Kui võimalik, lülita see ümber Creator Account’iks, et saada ligipääs kõikidele lugudele.

NB! Tasustatud koostööde puhul on lubatud kasutada ainult autoritasuta muusikat, seega pole alati võimalik kasutada populaarseid helisid või muusikat. 

#3 Töötle oma Instagram Reels videoid Instagramis

Instagram on varasemalt kinnitanud, et levitab paremini just neid videosid, mida ei ole arusaadavalt muudetud teistes äppides. See tähendab, et sisu loomine otse Instagrami rakenduses võib tuua kaasa parema parema leviku. 

Kui lood oma video näiteks TikTokis ning soovid sama sisu jagada ka Instagramis, siis ära unusta videolt eemaldada vesimärki. Vesimärke saad eemaldada kasutades erinevaid rakendusi ja videotööriistu.

#4 Lisa oma videotele tekst

Ilma tekstita video jäetakse suurema tõenäosusega vahele kui tekstiga video ning seega võib teksti puudumine vähendada sinu video levikut. 

Oma teksti saad videol nähtavaks teha järgides helesiniseid piirjooni, mis ilmnevad teksti lisamisel – ära neid piirjooni kindlasti ületa. Kui sa plaanid oma Instagram Reels videot jagada ka oma profiilil, siis jälgi, et tekst videol ei asetseks liiga kõrgel ega liiga madalal. Vastasel juhul ei ole sinu tekst video eelvaates nähtav.

Tekstide lisamiseks videole on hea rakendus näiteks InShot

#5 Kasuta tähelepanu tõmbavaid pealkirju

Hea ja ülevaatlik pealkiri annab videole konteksti, mis haarab vaataja tähelepanu ja võib suurendada video vaatamise aega. 

Asjakohaste teemaviidete (hashtags) lisamine on aga suurepärane võimalus lasta Instagrami algoritmil sinu video sisu paremini mõista ning tänu sellele seda ka õigele vaatajaskonnale levitada. 

#6 Jaga oma Instagram Reels videosisu ka enda story’des ja postituste voos

Jaga oma Instagram Reels videosisu pärast postitamist kohesel ka oma postituste voos ning story’des, et need jõuaksid sinu võimalikult paljude jälgijateni.

Soovi korral saad reels videod hiljem oma profiili põhivaatest peita ning jätta alles ainult Instagram Reels vahelehele.

#7 Lisa väärtust, jagades harivat ja informatiivset sisu

Saladus, kuidas olla Instagram Reels videosisu loomisel edukas, on luua autentset ja eristuvat sisu, mis näitab su brändi olemust ja loob sinu jälgijatele väärtust. 

Pane enda jaoks paika, kas sinu poolt loodav sisu on inspireeriv, hariv, meelelahutuslik või humoorikas ning milliseid sõnumeid sa oma jälgijaskonnale edastada soovid. 

Loo läbimõeldud sisu, mis inimesi kõnetab. Alati ei pea mõtlema välja midagi uut – kasuta juba olemasolevaid trende ning lisa neile oma isikupära ja vaatenurk, mis sinu brändi jälgijaskonda kõnetab. 

Case study: House of Brandon kampaania Promotys

Soome üks populaarsemaid moebrände House of Brandon teeb Promotys Soome turule sihitud kampaaniaid pea igakuiselt. Hiljuti viisid nad läbi influencer turunduse kampaania, mis keskendus konkreetselt just Instagram Reels videosisule – ja tänu reels’ide kasutamisele saavutas kampaania tavapärasest märgatavalt kõrgema leviku.

Kokku kaasas House of Brandon kampaaniasse üheksa sisuloojat, kelle ülesandeks oli luua reels – kokku jõudis see kampaania enam kui 54 000 inimeseni. 

Tuntud Soome sisulooja ning House of Brandon koostöös valminud Instagram Reels video jõudis enam kui 4000 inimeseni, samas kui ühe teise brändiga tehtud staatilise visuaaliga koostööpostitus jõudis vaid 1700 inimeseni.

Tasub aga arvestada, et reels’ide statistika võib väga palju varieeruda ning ning nende leviku ulatust  on keeruline ette ennustada: näiteks Promoty Eesti Instagram konto reels videote levik jääb vahemikku 1400 kuni 19 700. 


Autor: Renate Kapp, Promoty

Toimetas: Kärt Tomp, TULI

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt