17.01.2022

Telia ja Kumu kutsuvad osalema 5G kunstinäituse konkursil

Telia ja Kumu kunstimuuseum kutsuvad kõiki huvilisi osalema Eesti esimesel 5G kunstikonkursil, mille parimad tööd jõuavad avalikkuseni läbi virtuaalse galerii ning mille peaauhinnaks on uhiuus iPhone 13 Pro. 

Läinud aasta novembris tõid Telia ja Kumu inimesteni erinevate Eesti tipptasemel kunstnike teosed, kasutades selleks 5G ja AR ehk liitreaalsuse (augmented reality) tehnoloogia võimalusi. Kampaania eesmärk oli näidata, milliseid seninägematuid meelelahutuse viise võimaldavad meile uued tehnoloogiad nagu 5G.

Jaanuaris käivitus aga nimetatud kampaania teine etapp, mil kõik huvilised saavad ise oma töödega osaleda Eesti esimesel 5G kunstinäituse konkursil. 

Konkursile saavad oma töö esitada nii suured kui väikesed kunstisõbrad (alates 7. eluaastast) ning osalevate tööde tehnika osas ettekirjutusi pole. Konkursile on oodatud tööd, mis kirjeldavad töö esitaja kodukohta minevikus, olevikus või tulevikus.

  • Töid on võimalik esitada vahemikus 10.-30. jaanuar 2022 ning konkursi 5 parimat valitakse välja 7. veebruaril.
  • Eesti esimese 5G kunstinäituse võidutööde galerii on kõigile huvilistele avatud ja nähtav vahemikus 14. veebruarist kuni 31. märtsini.
  • Konkursile esitatavad tööd saab üles laadida aadressile: https://telia5gkunst.wetransfer.com/
  • Konkursi reeglitega saab tutvuda Telia veebilehel: telia.ee/reeglid

5G kunstinäituse peaauhinnaks on iPhone 13 Pro ning Kumu kunstimuuseumi pääsmed. Žürii poolt välja valitud 5 tööd jõuavad ühes Kumu klassikutega ühte virtuaalsesse galeriisse, mida igaüks saab oma nutiseadme abil külastada. Lisaks valitakse žürii poolt välja üks võidutöö, mida on võimalik vaadata liitreaaluses, sarnaselt novembris ja detsembris toimunud 5G sünnipäevakampaaniaga – seda siis juba konkursi võitja kodulinnas, kuhu paigaldatakse välimeedia plakat koos QR-koodiga, mille skaneerimisel juhitakse Sind võitja tööni.

Telia on TULI liige. TULI ühendab kõiki turundusega tegelevaid professionaale, kes on huvitatud erialase taseme tõstmisest ning valdkonna ärksaimate kaasamõtlejate hulka kuulumisest. TULI-sse kuulub praegu 87 liiget.

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt