09.02.2022

Tartu visuaalse identiteedi ideekonkursi teise vooru pääses kuus osalejat

Tartu linna uue visuaalse identiteedi ideekonkursile esitas osalemistaotluse kümme meeskonda, kellest kuus žüriilt kõrgeima punktisumma saanud osalejat jätkab tööd ideekavandite väljatöötamise voorus.

Foto: Mana Kaasik
Kuu jooksul tuleb edasipääsejatel kokku panna oma idee lühikirjeldus koos logo visandi, värvide, tüpograafia ja graafiliste suundadega.
Osalema oodati meeskondi, kes on end visuaalse identiteedi loomisel juba tõestanud. Kümnest osalejast pääsesid järgmisesse vooru AKU Collective, Identity, AD Angels, Ruum 414, Bond Creative Agency Baltics ja Stuudio Stuudio.

Edasipääsejate eriilmelised portfooliod annavad lootust, et konkursi teise, ideekavandite vooru tulemusi tasub oodata,” rõõmustas Tartu linna turundusjuht Helen Kalberg. „Eriti teeb heameelt see, et Eestis juba tuntud tegijate kõrvale mahtusid ka üks väiksem agentuur ja üks rahvusvahelise mastaabiga ettevõte,” lisas ta.

Žürii hindas eraldi nii osalejate esitatud portfooliot (osakaaluga 60 väärtuspunkti) kui ka tööd tegema hakkavat meeskonda (osakaaluga 40 väärtuspunkti). Liidetud punktide alusel selgusid järgmisesse vooru pääsenud osalejad. Kuna viienda ja kuuenda koha tulemuste punktide arv oli võrdne, otsustas žürii teise vooru lubada viie meeskonna asemel kuus.
Osalemistaotlusi hindas esimeses voorus viieliikmeline žürii koosseisus Jaanus Eensalu (Kõrgem Kunstikool Pallas meediadisaini osakonna juhataja ja kaasprofessor), Ruth-Helene Melioranski (disainer ja Eesti Kunstiakadeemia disainiteaduskonna dekaan), Andres Kuusik (Tartu Ülikooli turunduse kaasprofessor), Anna-Liisa Unt (Tartu linna maastikuarhitekt) ja Helen Kalberg (Tartu linna turundusjuht).
Edasipääsenud peavad oma võistlustööd esitama märtsi alguses ning ideekavandeid hakkab hindama valdkonna ekspertidest koosnev üheksaliikmeline žürii. Konkursi võidutöö valitakse välja märtsi teises pooles, misjärel sõlmitakse võitjaga kuue kuu pikkune leping identiteedi ja stiiliraamatu lõplikuks väljatöötamiseks ja viimistlemiseks.
Tartu uue visuaalse identiteedi eesmärk on rääkida Tartu linna lugu, toetada linna visiooni ja tugevdada kuvandit. Töö käigus valmib stiiliraamat, mis ühtlustab uute logo- ja värvilahenduste, tüpograafia ning pildi- ja sõnumikeele kaudu linna visuaalset kommunikatsiooni.
Ideekonkursi aluseks on 2021. aasta sügisel tehtud kasutajauuring, mille põhjal tuleb osalejatel luua võistlustöö, mis võib sisaldada kuni kolme ideekavandit.
Konkursi kohta leiab rohkem infot Tartu linna kodulehelt: tartu.ee/et/visuaalse-identiteedi-ideekonkurss  

Ideekonkursi edasine ajakava:

  • 8. märts 2022 kell 23.59 – Võistlustööde esitamise tähtaeg
  • 17. märts 2022 – Ideekavandite esitlemine žüriile
  • 21. märts 2022 – Ideekonkursi tulemuste väljakuulutamine
Kui ideekavandite väljatöötamise voor jätkub teises etapis, siis ajakava täpsustub.
Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt