18.05.2022

Tallinna suurimat trükikoda Printall asub juhtima Kalle Kuusik

Tallinna suurimat trükikoda Printall asub alates 23. maist juhtima Kalle Kuusik, kellel on pikaajaline innovaatiliste tööstusettevõtete juhtimise ja tootmise arendamise kogemus.

Kalle Kuusik. Fotograaf: Rene Riisalu

Printalli nõukogu esimees Ahto Pärl lausus, et uue tegevjuhi nimetamise eesmärk on viia Printalli tegevus järgmisele tasemele, lähtudes tänase majanduskeskkonna väljakutsetest ja tööstusettevõtete uudsetest võimalustest, nagu näiteks automatiseerimine, robotiseerimine ja seeläbi saavutatav efektiivsuse kasv.

„Printall on tugev ettevõte, mille igapäevategevuses pole vaja järske muudatusi, kuid seoses maailmas trükitööstuse valdkonnas toimuva pideva tehnoloogilise arenguga soovisime kaasata Printalli juhtimisse tehnoloogia- ja protsessijuhtimise kogemustega meeskonnaliikme, kes võtab vastutuse automatiseerimise- ja robotiseerimise protsesside elluviimisel,” lausus nõukogu esimees.

Printalli uus juht Kalle Kuusik töötas seni logistikaettevõtte Boomerang Logictic Group tegevjuhi asetäitjana. Varem on Kuusik töötanud juhtivatel ametikohtadel mitmetes rahvusvahelistes energeetika- ja tootmisettevõtetes, näiteks Elcoteq Tallinn, Enics Eesti ja Eltel Networks. Kalle Kuusik on õppinud Tartu Ülikoolis äri- ja strateegilist juhtimist.

Kalle Kuusiku sõnul näeb ta oma esimese eesmärgina kaasajastada Printalli tootmisprotsesse, suurendada eksporti ja muuta Printall nii Skandinaaviamaade kui kogu Põhja-Euroopa juhtivaks trükitööstusettevõtteks. „Soovime tuua ettevõttesse juurde uudseid tehnoloogilisi lahendusi, mis lubavad pakkuda klientidele veelgi suuremat valikut kvaliteetseid trükiteenuseid ning laiendada tegevust rahvusvahelistel turgudel,” lausus Kuusik.

Printalli alates 2000. aastast edukalt juhtinud Andrus Takkin taandub juhtimisest ja lahkub ettevõttest. „Me oleme väga tänulikud Andruse panuse eest ettevõtte ülesehitamisse ja edukasse juhtimisse viimase 20 aasta jooksul ning soovime talle edu uutes ettevõtmistes,” lisas nõukogu esimees Ahto Pärl.

1971. aastal tegevust alustanud Printall on Eesti ja Baltimaade üks suuremaid trükikodasid, mis on keskendunud kvaliteettrükiste tootmisele. Printall annab hetkel tööd kokku 185 inimesele. Printalli käive oli 2021. aastal 21 miljonit eurot ja kasum 489 000 eurot.

1997–2021 kuulus Printall Baltimaade suurima meediafirma Ekspress Grupp kontserni. Printalli tänane omanik on ettevõtja Hans H. Luik.

Autor: Ahto Pärl

Toimetas: Kärt Tomp, TULI

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt