28.09.2020

TAI kampaania “Pane puuk posti” osutus erakordselt menukaks

Tervise arengu instituut (TAI) palus tänavu esmakordselt saata endale puuke. Kampaania “Pane puuk posti” osutus erakordselt menukaks ja teadlastele uurimiseks laekus 6199 puuki.

Leide sai ka virtuaalsele kaardile märkida ja seal teavitati 15 152 puugi leiukohast kokku 21 373 puugiga, vahendas “Aktuaalne kaamera. Nädal”.

Enim vereimejaid saadeti Harjumaalt ehk 1951. Saaremaalt saadeti 704 ja Tartumaalt 486 puuki. Kui minna aga veelgi täpsemaks, siis kannab puugipealinna, täpsemalt -küla tiitlit selle statistika järgi Põllküla Harjumaal. Sealt saadeti pealinna uurimisele 193 puuki.

Septembriga lõppenud kampaania esmane statistika näitab ka, et nii inimestelt kui ka lemmikloomadelt leiti võrdselt puuke. Inimestelt leiti 7135 ja lemmikloomadelt 7413 puuki.

Inimesed saatsid oma puuke väga erineval moel: postiga, tõid ise kohale ja need pakendid on ka väga erinevad. Suurem osa puukidest saadeti sellistes minigrip kottides või toidukilesse pakituna. Üsna palju oli ka selliseid saadetisi, kus ühe saadetise sees oli mitu mitu puuki.

TAI immunoloogia ja viroloogia osakonna juhataja Julia Geller ütles, et 6000 saadetud puugist uuritakse 3500.

Gelleri sõnul võib olla iga neljas puuk borreelia kandja. “On tõesti sellised analüüsipäevad, kus ma näen, et üks kolmandik plaadist on positiivne, 33 protsenti näiteks. On ka leebemaid juhuseid, kus on alla 20, aga üldiselt keskmiselt on üks viiendik kuni üks kolmandik puukidest mõne bakteri suhtes positiivsed,” selgitas ta.

Allikas: ERR

Kampaania loovagentuur oli Taevas Ogilvy, meediaagentuur Media House ning PR-i tegi TAI ise.

Loe ka: TAI alustas kampaaniaga „Pane puuk posti“

Silja Oja, TULI

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt