02.03.2020

Taeva Pesamuna 2020 lähteülesanne: Kuidas pesta käsi?

Maailma (ja Eestit) on haaranud koroonaviiruse paanika. Briifi kirjutamise hetkel on Eestiski üks nakatunu. Samal ajal möllab siin aga ka iga-aastane gripiviirus, mis võib halvemal juhul olla sama
surmav. Mida teha, et viirustesse nakatumist ennetada?

“Valisime käte pesemise teema, kuna koroona- ja teise viiruste leviku tõttu on see praegu väga aktuaalne. Lisaks on tegemist lihtsa ja üheselt mõistetava sõnumiga, mis annab kampaanideede loomisel päris avara mängumaa. Laual olid näiteks ka kliima- ja ületarbimise teemad, aga tundus, et ehk on noortel põnevam tegeleda probleemiga, mis on praegusel hetkel eriti kuum ja millest palju räägitakse. Mitte et kliimasoojenemine või ületarbimine muidugi vähem aktuaalsed oleksid,” selgitas teemavalikut Taeva Pesamuna žürii esimees, Taevas Ogilvy loovjuht Lauri Tikerpe.

“Nõutud meediakanalite hulgas on trükireklaam seetõttu, et Taeva Pesamuna võidutiim osaleb Cannes Lionsi noortekonkursil just prindi kategoorias,” lisas ta.

Loovusfestivali Kuldmuna noortekonkursile Taeva Pesamuna registreeris end tänavu 75 tiimi, kes said täna briifi, mida lahendama hakata. Aega on noortel 48 tundi, et esitada oma originaalne, nutikas ja loovusest pakatav võistlustöö.

kuidas%20pesta%20k%C3%A4si

Taeva Pesamuna konkursi briif

PROBLEEM

Maailma (ja Eestit) on haaranud koroonaviiruse paanika. Briifi kirjutamise hetkel on Eestiski üks nakatunu. Samal ajal möllab siin aga ka iga-aastane gripiviirus, mis võib halvemal juhul olla sama
surmav.

Mida teha, et viirustesse nakatumist ennetada?

Arstide ja tervishoiuspetsialistide number üks soovitus gripi ja ka teiste nakkushaiguste ennetamiseks on elementaarne hügieen ehk KÄTE PESEMINE. Ja mitte lihtsalt pesemine, vaid korralikult ja põhjalikult seebi ning sooja veega pesemine.

Tundub triviaalne, aga üllataval kombel unustavad paljud meist korraliku kätepesu. Nii noored kui ka vanad. Maailmas sureb aastas 3,5 miljonit last mitmesuguste bakteriaalsete infektsioonide tagajärjel. Need surmad oleks saanud ära hoida odaval ja efektiivsel viisil – käte pesemisega.

Lisainfot käte pesemise kohta leiab näiteks siit:
www.cdc.gov/handwashing/why-handwashing.html

ÜLESANNE

Luua idee üleriigilisele kampaaniale, mis kutsub inimesi üles sagedasti ja õigesti käsi pesema, et vältida viirustesse nakatumist. Koroonaviirusega seoses on paanikat palju. Seega võiks meie kampaania paanikat mitte juurde külvata. Kampaania toon ei peaks olema ähvardav, vaid pigem julgustav, toetav ja miks mitte ka humoorikas.

MILLISED MEEDIAKANALID PEAKSID OLEMA KAETUD?

Kampaaniaidee esitlus peaks kindlasti sisaldama loovkontseptsiooni kirjeldust ja rakenduste näiteid trükimeedias (printreklaam), televisioonis ja mõnes vabalt valitud sotsiaalmeediakanalis: Facebook, Instagram, TikTok, Snapchat, Tinder vms.

Plusspunkte annab kindlasti ka hea nö ambient-lahenduse idee. Ehk siis pilkuköitev ja haarav erilahendus tavameediast väljas.

KUIDAS ESITLUS VORMISTADA

Kampaaniaidee tuleb esitleda pdf-failina. Lisaks võib esitada fotosid ja / või videoid, mis aitavad kaasa loovidee mõistmisele.

taeva%20pesamuna%20taevas%20ogilvy%202020 block

Kuldmuna noortekonkursi peatoetaja on teist aastat järjest Taevas Ogilvy. Sestap kannab konkurss ka tänavu nime Taeva Pesamuna.

Taeva Pesamuna on Kuldmuna noortekonkurss, kus saavad oma reklaamimuskleid võrrelda kuni 26-aastased (k.a) loojad. Konkursist saab osa võtta tiimina, kuhu kuulub minimaalselt 2 inimest.

Briifi lahendamiseks on konkursile registreeritud tiimidel aega 48 tundi. Võistlustöid saavad tiimid esitada esitada kuni 4. märtsini kell 11.00. Pesamuna auhinna võitjad selguvad 20. märtsil toimuval Kuldmuna auhinnagalal.

Kaks kõige teravamat persooni ehk Taeva Pesamuna võitjad saadab Taevas Ogilvy maailma vingeimale loovusfestivalile Cannes Lions, kus noored osalevad Young Lions Print konkursil. Taevas
paneb välja pääsmed festivalile, lennupiletid ja majutuse.

Vaata ka: Taeva Pesamuna 2020

Silja Oja, TULI

 

 

 

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt