03.01.2024

SUUR GALERII | TULI tähistas aasta lõpus 5. sünnipäeva, meenutame kõige säravamaid hetki!

Tähistasime möödunud aasta 5. novembril sünnipäeva. TULI sai 5! Võtame aastad kokku ja meenutame üheskoos, mis kõik selle aja jooksul toimunud on.

Joel Volkov ja Magnus Lužkov Making Sense konverentsil 2018. aastal. Foto: Karli Saul

TULI süttis 2013. aastal asutatud Eesti Turundus- ja Kommunikatsiooniagentuuride Liidust (ETKAL).  Eesmärgiks oli tuua ühise katuse alla kokku valdkonna professionaalid. Selleks liideti Eestis esmakordselt ühte organisatsiooni nii agentuurid kui ka brändid.

Ühenduse eelkäijateks võib lugeda 1998. aastal asutatud Eesti Reklaamiagentuuride Liitu (ERAL) ja 2005. aastal asutatud Üritusturundusagentuuride Liitu. Eesti suurima ja mõjukaima turundus- ja reklaamiauhindade konkursi Kuldmuna on sel muutusterohkel ajajoonel algatanud ERAL, jätkanud korraldamisega ETKAL ning praegu on loovusfestivali eestvedaja Turundajate Liit.

2018

 • ETKAL-ist sai TULI

Alates 2018. aastast kannab Eesti turundusagentuure koondav Eesti Turunduskommunikatsiooni Agentuuride Liit (ETKAL) nime Turundajate Liit (TULI). Uue nimega kaasnes uus lähenemine. Vaata videost, mida see tähendab! 

 

turundajateliit logo vert 1

 • Esimene Making Sense

2018. aastal toimus esimene Making Sense’i konverents, mille peakorraldaja on TULI. Sündmus leidis aset Tallinna Loomaaia ruumides, päeva juhtis Olav Osolin. 

Fotode autor: Karli Saul

screenshot 2024 01 03 at 10 53 13
2018. aasta Making Sense. Foto: Kuvatõmmis

 

 • Kuldmuna juubel ehk tähistasime 20. sünnipäeva

2018. aastal tähistasime Kuldmuna juubelit – loovusfestival sai 20! Selle puhul pidasime maha suure peo Kultuurikatlas. 

Fotode autor: Madis Sinivee

2019

 • Kuldmuna konverents

14. märtsil toimus Kultuurikatlas Kuldmuna esimene konverents. Teemaks oli turundamine noortele, sündmust korraldas Turundajate Liit (TULI) ning üritusest võttis osa 110 turundus- ja reklaamispetsialisti.

Fotode autor: Karli Saul

 

 

 • Alibi Halloweeni ajal

TULI liikmetele mõeldud networking õhtu Alibi toimus 31. oktoobril ehk halloweeni ajal. Sündmust korraldas üritusturundusagentuur Elamusstuudio. Kusjuures, tegemist oli teise Alibiga ja kohal oli uutmoodi sündmuse kohta palju inimesi – lausa 75 turundusvaldkonna tegijat! Esimene Alibi toimus aga Optimistis.

Fotode autor: Rauno Vahter

2020

 • TULI sotsiaalmeedia ekspertide kohtumine

TULI liikmetest sotsiaalmeedia spetsialistid kohtusid teist korda ERR-is, et üksteisega tuttavaks saada ja valdkonnaüleseid kogemusi vahetada. Gruppides arutati erinevaid erialaseid probleeme ning pakuti neile ühiselt ka lahendusi. Esimene kohtumine toimus 2019. aastal.

 

 • TULI Suurkogu

TULI liikmed kogunesid, et koos panustada turundusmaastiku uute suundade koosloomesse. 42 helget pead panid ideegeneraatoris pead kokku, et unistada kaugemast tulevikust, aga sättida paika ka TULI uued suunad järgnevateks aastateks.

Fotode autor: Tiina Liina Uudam

 • Märgiline aasta Kuldmunale

ADC*Eesti Disainiauhinnad, mis tunnustas aastaid Eesti parimaid graafilise disaini töid, ühines 2020. aastal Eesti suurima loovkonkursiga Kuldmuna. 2020. aasta auhinnad anti ühiselt välja juba 20. märtsil toimuval Kuldmuna galal.

tank kuldmuna pidu block

 

2021

 • Turundajate tenniseturniir

Suvehooaja lõpus kutsus TULI koostöös MIXDiga kõiki turundajaid ja agentuure võtma endaga kaasa reketi ning vabastama endas peidusolevad Rafael Nadalid ning Simona Halepid.

Fotode autor: Brit Maria Tael

2022

 

 • Üritusturundajate kohtumine

Kohtumisõhtu eesmärk oli üritusturundusagentuuridele (taas)tutvustada Turundajate Liidu värske liikme Erinevate Tubade Klubi ruume ja viia end kurssi TULI tegemistega.

Fotode autor: Harry Tiits

 • TULImust sai avapaugu, Making Sense tõi kohale WFA presidendi

TULI alustas 2022. aastal Eesti turul uuendusliku konkursiga, mis hindab projektide/tööde tulemusi, efektiivsust ja andmete kasutamist. TULImusta konkursil saavad osaleda nii ühekordsed projektid, mahukad turunduskampaaniad kui ka pikaajalised programmid, mis sobivad ühte neljast kategooriast. Muuhulgas toimus samal ajal Making Sense konverents, mis tõi kohale oma valdkonna eksperdid üle maailma. Kohale lendas ka WFA (World Federation of Advertisers) president Stephan Loerke.

Fotode autor: Harry Tiits

2023

 • Kuldmuna juubel ehk tähistasime 25. sünnipäeva

Järjekorras 25. Kuldmuna toimus Estonia kontserdisaalis, kus selgitati välja aasta kõige loomingulisemad lahendused ning valdkonna parimad tegijad. Muuhulgas tegi Kuldmuna 2023 ajalugu – konkursile saadeti rekordarvtöid ja kogu üritus oli välja müüdud!

52893859301 a84f99ef14 c 799x480 1
Foto: Harry Tiits

 

 • Meeleolukas Alibi

Taevas Ogilvy korraldas siiani suurima ja kõige interaktiivsema Alibi, networking õhtust võttis osa enam kui 130 inimest!

Fotode autor: Harry Tiits

 

 • Esmakordselt toimus Roheline TULI 

Põhjala tehases kogunesid valdkonnaeksperdid, et arutada olulisel teemal – jätkusuutlikkus üritusturunduses. Oma kogemust jagasid üritusturundusagentuurid ja kliendid ning räägiti lähemalt, mis on kestliku ürituse retsept.

Fotode autor: Karolin Linamäe

 • Making Sense tõi kohale turunduslegendi Sir John Hegarty

Making Sense oli sama edukas kui eelmine aasta – kõik piletid olid välja müüdud! Aga oli ka põhjust, sest turunduskonverents tõi sellelgi aastal Tallinnasse esinema tipptegijad üle kogu maailma, sealhulgas Sir John Hegarty.

53321833816 756caba3a9 k
Sir John Hegarty ja Hede Kerstin Luik. Foto: Harry Tiits
 • Tulemuskonkurss TULImust toimus teist korda

Novembris jagati Erinevate Tubade Klubis kokku välja 13 auhinda, nende hulgas ka Grand Prix. TULImust toimus ka sel aastal Making Sense konverentsiga samal ajal, 9. novembril.

53322244024 406c0b997d k
TULImust 2023 võitjad. Foto: Harry Tiits

Autor: Kärt Tomp, TULI

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt