25.05.2021

Suri Põhjamaade üks enim auhinnatud reklaamilegende Ami Hasan

Turundajate Liit avaldab Ami Hasani sõbra Rain Pikandi järelhüüde.

Ami Hasan
Ami Hasan 1956–2021

Hea Ami!

Mäletad, kohtusime h&p Tehtaankatu kontoris 1990ndal aastal. Suure Jukka Veistola kaudu. Sellest õhtust saati oled olnud mu parim ja väärtuslikeim nõuandja. Kuni viimaste kõnedeni lock-downi ajal.

Sa olid meeletult inspireeriv ja julgustav – inimene, kes näitas, et kõik on võimalik. Ja kes avas ka ebaõnnestumiste tagamaid ja detaile. Läbikukkumine ei ole lõpp, vaid järgmise etapi algus. Isegi mitte vahepeatus, sest kõik ju liigub kogu aeg.

Mulle meeldis, et sa rääkisid loovusest mitte loovuse enda kaudu, vaid selle kaudu, mida loovus mõjutab. Mitte reklaamidest, vaid ärist. See tegi sinust teistsuguse. See sundis sind aktsepteerima ka väljaspool reklaamitööstust.

Soome on väike reklaamimaa, sellepärast oli hea sinuga koos õppida suurest maailmast, sest sa ise tahtsid ka õppida. Mäletan seda uskumatut loengusarja, mille korraldasite koos Helsingin Sanomatega ja kus mul muu hulgas avanes võimalus koos sinu ja mõne muuga õhtustada legendaarse Paul Ardeniga. Need võimalused olid omamoodi keerulised ja rasked, sest see oli jooksu pealt õppimine, samal ajal õhtustades ja kahes võõrkeeles ennast arusaadavaks tehes…

Reklaami rolli nägemine kogu äritegevuse ahelas oli see, mis sind ehk enim köitis. Me ei rääkinud kunagi kompositsioonist või tüpost, vaid ikka “nendest muudest ridadedest”. Toode, teenus, distributsioon, hind, konkurentsieelise loomine…. Aga sinna jõudsid sa alati läbi reklaami.

Loovus, äri, rahvusvahelilne konkurentsivõime. Sinu kolmainsus.

Aitäh Ami, sa olid erakordne ja meeldejääv inimene. Uskumatult otsekohene, avatud ja soe. Olen tänulik sulle kõige eest. Hea, et sain seda sulle öelda.

Rain Pikand

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt