09.06.2021

Silja Oja lahkub TULI peatoimetaja kohalt

Turundajate Liidu (TULI) juhatus otsustas koondada turundusuudiste portaali tuli.ee peatoimetaja ametikoha. Seoses sellega lahkub uudistesaiti viimased kaks ja pool aastat vedanud Silja Oja TULI-st.

Fotol: Silja Oja. Pildistas: Jake Farra.

„Koondamisteade tuli mulle suure üllatusena, kuna TULI on just nüüd hoogu sisse saamas ja uudistesait on selle keskne osa. Olen alati oma tööst ja Eesti turunduskommuunist väga hoolinud ning oma tööd hingega teinud. Seda nii aastal 2006 Best Marketingi uudistesaiti luues kui ka alates 2019. aastast TULI uudisteportaali käivitades. 15 aastat on pikk aeg. Inimene on selles vanuses murdeealine. Ka kohalik turundusuudiste skeene on nüüdseks lapsekingadest välja kasvanud ega vaja vist minusugust emafiguuri enam,“ kommenteeris Silja Oja, kes on TULI peatoimetaja ametis kuni 1. juulini 2021.

Silja Oja tegutseb turunduse ja meedia valdkonnas alates aastast 2006. 12 aastat töötas ta Äripäevale kuuluva turundus- ja reklaamiuudiste portaali ning konverentsikorraldaja Best Marketing juhi ja peatoimetajana. Alates 2019 on ta olnud Turundajate Liidu uudistesaidi peatoimetaja. Kuulub Eesti Ajakirjanike Liitu.

Silja on aastate jooksul osalenud rohkem kui 100 turundus-, reklaami- ja juhtimisalase konverentsi ja seminari korraldamises. Samuti on ta pikka aega korraldanud Aasta Turundustegu, Aasta Meediategu ja Aasta Digitegu konkursse ning rahvusvahelist loovkonkurssi Balticbest. Turundajate Liidu kaudu on ta olnud tihedalt seotud loovusfestivaliga Kuldmuna. Vaata ka: siljaoja.ee.

TULI uudisteportaal on peatoimetaja Silja Oja juhtimisel viimase kahe aastaga jõudsasti kasvanud:

  • Kui võrrelda 2019. aasta augustit 2021. aasta maikuuga, on ühe kuu unikaalsete külastajate arv veebilehel kasvanud 5700-lt 14 300-le ja külastuste arv 6300-lt 24 700-le;
  • Avaldatud on rohkem kui 1400 uudist ja intervjuud;
  • TULI Facebooki fännide arv on kasvanud kahe aastaga 700-lt ligi 4000-le;
  • TULI uudiskirja tellijate arv on ligi 1000. Kasv paari aastaga sisuliselt nullist.

Otsuse struktuurimuudatuse kohta TULI tegevtiimis võttis vastu TULI juhatus.

“TULI uutes plaanides on lisaks portaalile mitmeid suuri projekte ja ettevõtmisi, mistõttu muutub tegevtiimi struktuur. Plaanide elluviimiseks kaotame osalise koormusega peatoimetaja ametipositsiooni ning loome selle asemele täiskohaga kommunikatsioonieksperdi ja projektijuhi töökoha, kelle ülesanneteks on strateegiliselt juhtida, hankida ja luua TULI portaali ja kanalite sisu, arendada TULI tasulisi teenuseid ning viia edasi TULI akadeemiat. Oleme väga tänulikud Silja Ojale, kes on peatoimetajana portaali edukalt siia vahefinišisse toonud ning loodame sisuloome osas teha koostööd ka edaspidi,” selgitas TULI tegevjuht Anniken Haldna.

Huvilised, kes soovivad TULI kommunikatsiooni projektijuhi positsioonist rohkem kuulda, palun kirjutage enne 20. juunit .

Silja Oja, TULI

Loe ka: TULI valis uue juhatuse

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt