13.03.2020

Selgusid Kuldmuna 2020 finalistid

Kohe on käes Eesti turunduse tippsündmus loovusfestival Kuldmuna 2020, kus auhinnatakse möödunud aasta silmapaistvamaid töid. Sel aastal jagatakse auhinnad läbi veebisaate. Täna selgitas žürii välja nominendid, kelle vahel Kuldmuna auhindasid jagama hakatakse.

Kuldmuna 2020 finalistid:

defol.io/kuldmuna/2020/finalists

Tänavune konkurss tegi kõigi aegade rekordi põhikategooria tööde arvu osas – sel aastal esitati Kuldmunale 848 tööd, sh 41 tööd noortekonkursile Taeva Pesamuna. Kuldmunale sai esitada töid nii filmi ja raadio, disaini, reklaami, digi, üritusturunduse ning suhtekorralduse kategooriates. Lisaks said noored osa võtta Taeva Pesamuna konkursist.

Kuldmuna filmi ja raadio žürii esimehe Anne Tääkre sõnul oli esitatud tööde tase erinev. “Palju oli väga headel ideedel põhinevaid ja ka suurepärase tehnilise lahendusega töid. Loomulikult oli esitatud ka töid, mille puhul tundus, et esitatud oli kiirustades ja pigem nn kalastamise eesmärgil. Võib-olla oleks nt filmi list võinud olla lühem kui 70 tööd. Kui eelmisel aastal esitati palju töid tööandja brändingu valdkonnast, siis sel aastal leidus listis rohkesti sotsiaalreklaame. Niisiis peegeldusid aasta jooksul ühiskonnas esile tõstetud probleemid ka Kuldmunal,” ütles Tääkre.

“Otsustamisprotsess oli üllatavalt üksmeelne, arvestades, et meie žürii koosnes nii reklaami tegijatest kui tellijatest ja hinnangu kriteeriumid oleks võinud olla erinevad. Säravamate metallide jagamise juures jõudsime kohe konsensusele,” lisas ta.

Suhtekorralduse žürii esimees Kaja Sepp ütles, et suhtekorralduse žürii töökorraldusele pani tugeva pitseri üle Eesti ja Euroopa rulluv koroonaviirus, mistõttu töötati suures osas kaugtöövahendite abil.

“Pika ja tiheda päeva käigus said kõik tööd põhjalikult läbi analüüsitud ja ühise konsensuse alusel hinnatud. Tööde tase erinevates kategooriates – nagu ka erinevatesse kategooriatesse esitatud tööde hulk – oli kõikuv. Suurim rõõm oli näha mõningaid väga kõrgetasemelisi töid, mis noppisid poodiumikohti mitmes kategoorias. Järgmisteks aastateks soovitaksin vaadata traditsioonilistest kanalitest ja lahendustest kaugemale. Ka mõjuisikute kasutamine ei pea tähendama ainult noorte sotsiaalmeedia kampaaniat,“ lausus Sepp.

“TULI tegevmeeskond on tänulik žüriidele, žüriijuhtidele ja abilistele, kes sel nädalal žüriitöösse panustasid. Töö toimus nii virtuaalselt, kui saadi ka omavahel kokku. Žüriides olnud tippspetsialistidel on kõigil hetkel keerulised nädalad, oleme väga tänulikud, et panustasite,” ütles Turundajate Liidu tegevjuht Maarit Mäeveer.

Kõiki Kuldmuna 2020 edasipääsejaid näeb siit:

defol.io/kuldmuna/2020/finalists

Kuldmuna võitjad selguvad juba järgmisel reedel, 20. märtsil.

Auhindade välja kuulutamise veebiülekanne algab 20. märtsil 19.00 ja selle leiab Kuldmuna veebist aadressil www.kuldmuna.ee/live.

Kuldmuna gala lükkub seoses eriolukorraga riigis sügisesse, loe täpsemalt SIIT.

Kuldmuna korraldab Turundajate Liit (TULI).

Lisainfo:
Maarit Mäeveer
Turundajate Liit
Tegevjuht

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt