02.12.2021

SEB nimetas jätkusuutliku panganduse juhiks Evelin Allase

Jätkusuutliku panganduse teemadega tõhusamalt tegelemiseks ning majanduse säästvamale arengule ülemineku soodustamiseks nimetas SEB Evelin Allase jätkusuutliku panganduse juhiks Eestis. Tegemist on uue rolliga SEB pangas. 

Evelin Allas.

Allas on liitunud ka vastloodud SEB jätkusuutliku panganduse üksusega Baltikumis, kus nad koos Leedu ja Läti kolleegidega vastutavad jätkusuutlikkuse eest Balti riikides.

„SEB soovib olla finantsvaldkonnas rohe-eesmärkide elluviimisel suunanäitaja. Kuna mõju ja muutus saab tekkida läbi pakutavate toodete ja teenuste, siis pangana saame olla rohepöörde liikumiskiiruse tempo seadjatena keskses rollis,“ sõnas SEB jätkusuutliku panganduse juht Evelin Allas. „Pangal on oluline roll klientide toetamisel ja nõustamisel, et nad saaksid anda oma panuse jätkusuutlikumasse ühiskonda,“ lisas Allas.

„Tulevikupanganduse võtmesõnadeks on digitaalsus ja jätkusuutlik pangandus. Need on strateegilised valdkonnad, millesse peab panustama. Jätkusuutliku panganduse fookuses näeme suurt aktiivsuse kasvu nii avalik-õiguslike organisatsioonide, oma klientide, seadusandjate, turujärelevalve asutuste kui ka regulaatorite poolt. Panga vaatenurgast töötame iga päev aktuaalsete kliimaneutraalsuse küsimuste kui ka sotsiaalse vastutuse teemadega. Usume, et suurima positiivse mõju kliimale suudame saavutada koos töötades ning aidates klientidel ja riigi majandusel liikuda säästva arengu suunas,“ ütleb SEB Eesti panga juhatuse esimees Allan Parik.

Evelin Allas asus SEB Eesti jätkusuutliku panganduse juhina tööle tänavu augustis.

SEB on TULI liige. TULI ühendab kõiki turundusega tegelevaid professionaale, kes on huvitatud erialase taseme tõstmisest ning valdkonna ärksaimate kaasamõtlejate hulka kuulumisest. TULI-sse kuulub praegu 92 liiget.

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt