14.06.2021

Saku Õlletehast tunnustati vastutustundliku ettevõtte kuldmärgisega

Saku Õlletehas pälvis tänavu esmakordselt vastutustundliku ettevõtluse kuldmärgise, mis on tunnustuseks joogitootja ambitsioonikatele eesmärkidele keskkonna ja jätkusuutlikkuse vallas, sealhulgas eesmärgile saavutada juba 2030. aastaks tootmises süsinikheitmete nulltase.

Pilt: Saku õlletehas

“Kestlikud põhimõtted ja globaalsete kliimaeesmärkide sidumine ettevõtte igapäevategevusega on olnud Saku Õlletehase äristrateegia osa ligi kümnendi – oleme osalenud vastutustundliku ettevõtluse indeksis juba üheksa aastat,” lausus Saku Õlletehase juhatuse liige Jaan Härms. “Rõõm on tõdeda, et oleme oma tegevuses olnud suunanäitajaks paljudele teistele Eesti ettevõtetele ning meie pidevaid pingutusi kestlikkuse vallas on esmakordselt tunnustatud vastutustundliku ettevõtluse kõrgeima ehk kuldmärgisega.”

Jaan Härmsi sõnul on kuldmärgise saavutamine kinnituseks sellele, et Saku Õlletehases seatud eesmärgid nii keskkonnahoiu kui ka sotsiaalse vastutustundlikkuse võtmes on tulevikkuvaatavad ning nende suunas liikumine on selgelt mõõdetav ja hinnatav.

“Tööstusettevõttena on meie tegevusel otse loomulikult mõju ümbritsevale keskkonnale ning oleme seetõttu võtnud Carlsberg Grupi osana endale eesmärgi saavutada tootmises süsinikheitmete nulltase aastaks 2030,” rääkis Saku Õlletehase juhatuse liige. “Oleme selle eesmärgi suunas liikudes suutnud juba tänaseks vähendada oma CO2-heitmeid enam kui viiendiku võrra läbi selliste sammude, nagu näiteks sajaprotsendiliselt taastuvelektri kasutamine juba kuuendat aastat, soojuse taaskasutamine õllekeedul või ka autopargis ainult hübriidsõidukite kasutamine.”
Jaan Härmsi sõnul on Saku Õlletehase jaoks eraldi fookuses ka ühiskondlik vastutustundlikkus ja panus kogukondadesse. “Arvestades meie tegevusala ehk lahjade alkohoolsete jookide tootmist on vastutus ühiskonna ees meie kestlikkuse strateegias võrdselt oluline keskkonnaalaste eesmärkidega ning tänavu esmakordselt saavutatud CSR-indeksi kuldtase on selle tunnustuseks,” lisas Jaan Härms.

Saku Õlletehas osaleb Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi koostatavas iga-aastases vastutustundliku ettevõtluse indeksis juba alates 2013. aastast. Eelneval viiel aastal pälvis Saku Õlletehase indeksi hõbemärgise.

Saku on TULI liige.

Kõik uudised

TULIs on üle saja liikme. Liitu sinagi Eesti suurima turunduskogukonnaga!

Loe siit, mis hüvesid TULI liikmed naudivad.

TULIst lähemalt